Agjenti i Hysajt, Giuffredi: Në javët e ardhshme do takohemi me De Laurentiis rreth rinovimit

0
173

Agjenti i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi, ka konfirmuar se së shpejti do të takohet me presidentin Aurelio De Laurentiis për të folur rreth kontratës së re.

Mbrojtësi shqiptar është një nga më të mirët në Serie A dhe klubi napolitan dëshiron ta mbajë edhe për shumë vite.

“Jemi duke folur me Napolin tash e disa kohë”, ka thënë Giufferedi.

“Në javët e ardhshme do të takojë presidentin për të kuptuar se a ka kushte për rinovim”.

“Ai ka vetëm dy vite e gjysmë në kontratën e tij. Ndërsa sa për Mario Ruin, ai ka tre vite e gjysmë të mbetura në kontratë dhe ka kohë për të diskutuar”.