SYRI TV

556 Articles

Do të jetë garë e ashpër për vendin e dytë në zgjedhjet e radhës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se sa më herët që

SYRI TV SYRI TV Januar 17, 2024

Kroacia, mbështetëse e Kosovës në integrimin evropian

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin

SYRI TV SYRI TV Januar 17, 2024

Ne WEF te Davos-it nuk po flitet vetem per Lindjen e Mesme dhe Ukrainen, por edhe Kosoven dhe Ballkanin. Ja agjenda e Kurtit dhe e Vucicit…

Nga i derguari yne special ne WEF-Davos, Nefail Maliqi,  Davos/WEF, 16 janar

SYRI TV SYRI TV Januar 16, 2024

Ky eshte kryeministri i pare shqiptar qe hapi dyert e WEF ne Davos. Kerkoi njohjen nderkombetare te Kosoven dhe anetaresimin e Shqiperise ne NATO!

Shkruan: Nefail Maliqi Forumi Ekonomik Botëror (anglisht: World Economic Forum (WEF) është

SYRI TV SYRI TV Januar 16, 2024

Kamberi: Shqiptarët e Luginës ta refuzojnë shërbimin e detyrueshëm ushtarak

hqiptarët e Luginës së Preshevës duhet ta refuzojnë shërbimin e detyrueshëm ushtarak

SYRI TV SYRI TV Januar 16, 2024

Xhaka: Shume i lumtur që zgjodha më i miri i vitit, 2024-shi shpresoj të jet më i mire

Granit Xhaka u zgjodh futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin

SYRI TV SYRI TV Januar 16, 2024

Klubet gjermane e duan në janar Edon Zhegrovën

Ylli i Lilles Edon Zhegrova është shumë i pëlqyer në Gjermani, ku

SYRI TV SYRI TV Januar 12, 2024

Kompani të përpunimit të drurit nga Kosova marrin pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Ndërtimit “ SWISS BAU 2024”,Basel ne Zvicer

Dymbëdhjetë kompani të përpunimit të drurit do të përfaqësojnë një linjë të

SYRI TV SYRI TV Januar 12, 2024