Zvicra në çerekfinale të Euro 2020

0
336

Zvicra është në çerekfinale të Euro 2020. Zvicra pas ekzekutimit të penalltive e eliminoi kampionen në fuqi të botës, Francën.

Admir Mehmedi e shënoi penalltinë vendimtare për Zvicrën, para se Yann Sommer të ndalte penalltinë e Kylian Mbappe.

Koha e rregullt dhe dy shtesat përfunduan 3:3, ndërkohë pas penalltive, Zvicra fitoi 5:4.