AGJENTET E SHËRBIMEVE TË HUAJA TË KAMUFLUAR SI „GAZETAR!“

0
955

Fatmir Brajshori-Tushi

Qeveria e Kosovës, ministria e drejtësisë, ministria e punëve të brendshme, prokuroria dhe AKI, duhet sa më parë, portalet e dyshimta si „ Metro“, „ Insajderi“, „ Periskopi“ e shumë të tjera, t‘i hetoj dhe të hulumtojë se nga u vjen financimi këtyre portaleve, kur dihet që pronaret e tyre, sot janë bë milioner?!

Pse „ Wikiliks“ u mbyllë dhe Julian Asange u ndoqë nga shumë shtete?

Po Edward Snowdweni që i jepte informatat Asangut?

Ku iku?

Në Rusi apo?

2.Ja se si u planifikua, nga agjenturat armike ndaj shtetit të Kosovës, afera e „ vaksinave“ ( e demantoj sot Pfizer/ Biontech):

Tre ditë më herët, u befasova kur në portalin „ METRO“ me pronar Valon Syla, lexova një shkrim në superlativ për qeverinë Kurti, ku shkruanin „ meriton një mirënjohje qeveria Kurti e cila ka arritur t‘i sigurojë 500.000 mijë vaksina Pfizer/ Biontech“

U befasova!

„ Metro“ dhe Valon Syla po e ngritnin në qiell qeverinë Kurti,,,

Dy ditë më vonë,“ Insajderi“ i Vehbi Kajtazit i njohur si shoku i Fadil Suleviqit dhe Parim Ollurit, dolën me pohimin e kundërt se „ 500.000 mijë vaksinat nuk po i do Arben Vitia dhe nuk nënshkruan kontratën!“

A ju kujtohet, kur ishte Tema për diasporën, dhe, Valon Syla që ja bënte me sy Ilir Mirenes, sikur donte t‘i thoshte:

„ pronari dhe shefat na kanë thënë me ba llugë sa t‘mujmi!“

Pra, kjo e vaksinave, u tentua të bëhet lojë e njëjtë si me rastin e „ heqjes së Bondstillit!“

Dhe skenari i tretë me vaksinat do të luhet të hënen në TVet, që po ashtu duhet të hetohen si T7, Kanali10 dhe TVD…

3.Qeveria ilegale e Abdullah Hotit dhe Armend Zemaj, nuk e sollën asnjë vaksinë në Kosovë; nuk nënshkruan asnjë kontratë për vaksinat!

A e dini pse?

Sepse ishin të zënë duke vjedhur 2.1 miljon Euro nga thesari i shtetit!

Me ato para,ishin paguar qysh në tetor 500.000 mijë vaksinat e „ Insajderit“,,,

Vaksina „ Moderna“ që e prodhon Zvicera( në fakt prodhohet në Zvicër) vet shteti helvet, nuk po mundet me e sigurua vaksinën, që në territorin e saj prodhohet dhe deri tani vetëm 8% e popullatës u vaksinua dhe atë me vaksinat që prodhohen jashtë Zvicëre si Pfizer, Astra Zeneca dhe shumë pak moderna,,,

Berat Buzhala, Adriatik Kelmendi, shoku i Suleviqit ky Vehbi Kajtazi, agjenti Mirena etj, që kanë bë pasuri marramendëse duhet ta kuptojnë një gjë:

„ Lufta Speciale ka cofë më 14 shkurt“, dhe me ardhjen e Bidenit në Uashington, marimanga ruse, me fshisë do hiqet edhe nga Kosova…

4.Qeveria nuk duhet të sprapset nga reagimet e „ shoqërisë civile“ sepse 80% të tyre, nuk janë si të tilla „ civile“ por në shërbim të atyre nga të cilët paguhen…

5.Deri sa një luftëtar i lirisë që mbante pushkën në Istikame dje, nuk luftojë që sot, ai të mbjellë kanaqe rrugëve, e në kurriz të tij, të pasurohet Berat Buzhala.

Deri sa një nënë që gjatë luftës mbante fëmijën në gji dje, Ajo sot nuk ka me çka ta shkolloj atë fëmijë se ardhmërinë ia vodhi Vehbi Kajtazi për t‘u pasuruar vet!

Deri sa një grua, shumë gra u dhunuan gjatë luftës, ato sot të mbyllura me 7 dryna rrinë, deri sa në TV dalin Valon Syla ( nipi i Ratkes dhe i biri i Oliveres), Ilir Mirena e Adriatik Kelmendi të bërë milionerë!!!

6.Në Zvicër nuk ke asnjë gazetar, i cili u bë milioner nga puna e gazetarit!

Është edhe një gazetar shqiptarë që punon ( E. R.) për disa gazeta zvicerane por i shkreti jo që s‘u bë miljoner por mezi i dalin parat nga rroga në rrogë.

E ka gabuar vendin si gazetar; nëse do të pasurohet duhet të punoj“ o në Prishtinë o në Tiranë“ për një agjenturë të huaj i kamufluar si „ gazetar“,,,

Por meqë ky është përnjëmend gazetar, nuk mundet me u kamufluar si „ gazetar!“

7.Prokuroria, ministria e drejtësisë, ajo e punëve të brendshme, AKI nuk duhet fare të dëgjojnë reagimet e „ shegertëve për padronët e tyre të mëdhenjë“ por të hetohet gjithësesi, nga u vjen finansimi Kajtazit( pas vdekjes së Suleviqit) Ollurit, Mirenes, Arben Ahmetit, Adriatik Kelmendit, Buzhales me Kerqukun dhe të tjerëve…

8.Se këta nuk janë gazetarë por agjentë të kamufluar si „ gazetar“ shihet nga aeroplani… Ju i keni parë:“ Në studio televizive flasin pa intelekt sikur t‘jenë në kafe, pa fjalor akademik por edhe gazetaresk; bërtasin e çirren tamam sikur me qenë të shkolluar në UDB sepse vetëm agjentët e Udbes piskatnin njësoj si këta ndaj të burgosurve politikë!

Dhe, a nuk ishin pikërisht këta, Kajtazi, Valon Syla, Mirena dhe ca pishpirika si këta, që disa ditë para 14 shkurtit, në TV e shanin ADEM DEMAÇIN?!

9.Dhe këtyre u besoni për „ Heqjen e Bondstillit“, „ Vaksinat Pfizer“ këtyre agjentëve që s‘thanë gjë për 2.1 miljonët e vjedhur; se kishin hisen e tyre!

10.Hajnat n‘burg!

Agjentet e Rusis n’burg; pordhtalet në Toalet!

Lufta Speciale ka marrë fund!

18.04.2021