Lista dhe datat e ndeshjeve të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

0
350

Shorti i të hënës nga nxjerrë përballje interesante në fazën e të tetës së finales në Ligën e Kampionëve.

Duke qenë se datat kanë qenë të ditura, tashmë është bërë edhe pozicionimi i çifteve në datat, në të cilat do t’i zhvillojnë ndeshjet e para dhe ato kthyese.

ituesit e grupeve takimet e para i zhvillojnë si mysafirë, kurse ato kthyese si vendas.

Më poshtë jua sjellim datat dhe përballjet e 1/8 së finales në garën më të madhe evropiane për klube:

Ndeshjet e para
E martë, 16 shkurt
RB Leipzig – Liverpool
Barcelona – Paris Saint-Germain

E mërkurë, 17 shkurt
Porto – Juventus
Sevilla – Borussia Dortmund

E martë, 23 shkurt
Lazio – Bayern Munich
Atletico Madrid – Chelsea

E mërkurë, 24 shkurt
Borussia Monchengladbach – Manchester City
Atalanta – Real Madrid

Ndeshjet kthyese
E martë, 9 mars
Juventus – Porto
Borussia Dortmund – Sevilla

E mërkurë, 10 mars
Liverpool – RB Leipzig
Paris Saint-Germain – Barcelona

E martë, 16 mars
Manchester City – Borussia Monchengladbach
Real Madrid – Atalanta