Zgjedhjet në SHBA: Këto janë 9 shtetet ku ende nuk është përcaktuar fituesi

0
202
NORTH LAS VEGAS, NEVADA - NOVEMBER 03: Workers process polling place equipment and materials at the Clark County Election Department after polls closed on November 3, 2020 in North Las Vegas, Nevada. After a record-breaking early voting turnout, Americans head to the polls on the last day to cast their vote for incumbent U.S. President Donald Trump or Democratic nominee Joe Biden in the 2020 presidential election. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Janë 9 shtete në pritje të shpalljes së fituesit në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

CNN nuk ka parashikuar një fitues në nëntë shtetet e mbetura në SHBA, transmeton lajmi.net.

Tani për tani, Joe Biden ka 224 vota elektorale, dhe Presidenti Trump ka 213.

Mos harroni: Duhen 270 vota për të fituar zgjedhjet presidenciale.

Këto janë nëntë shtetet që nuk janë thirrur ende, votat elektorale të të cilave janë ende në pritje:

Alaska

Arizona

Xhorxhia

Miçigan

Maine

Nevada

veri Carolina

Pensilvania