Të shtëna në gjashtë lokacione të ndryshme në Vjenë

0
666

Austria është tronditur nga sulmi i fundit që dyshohet të jetë terrorist në qytetin e Vjenës.

Raportohet se deri tani janë shtatë viktima dhe qindra të plagosur në një sulm të mirëorganizuar, që fillimisht po thuhet të jetë sulm terrorist.

Policia e Vjenës ka dhënë detajet e fundit ku ka konfirmuar se ka pasur të shtëna në gjashtë lokacione të ndryshme të qytetit, ku cak i sulmit ishe Sinagoga, transmeton lajmi.net.

Ata kanë treguar në mënyrë kronologjike atë që tmerroi qytetarët e Vienës dhe jo vetëm.