Publikimi i dokumenteve sekrete ushtarake, reagon ashpër ish-bashkëluftëtari i Sali Çekajt

0
575

Saim Tahiraj

Saim Tahiraj, veprimtari i hershëm i LDK-së në diasporë, e ish-bashkëluftëtari i heroit, Sali Çekaj përmes një postimi në facebook, ka reaguar pas publikimit të disa dokumenteve në rrjetin social facebook, e në të cilat përmendet  Xhafer Rraci.

“Ç’do tendencë qellim keqe , nga kushdo qoftë për ta njollosur përsonalitetin e Xhafer Rracit, do ndeshët me kundershtimin e ashpër me anëtaret e Grupit të Deçani dhe të shumë bashkveprimtarëve të Xhafer Rracit . Xhafer Rraci do mbetet njëra ndër figurat më të rrespektuara te mergimtaret në Zvicër dhe më gjerë .Veprimtaria dhe kontributi i madhë që dha në vazhdimsi për lirin e Kosovës ,e bëjnë njëren ndër figurta më të nderuara”, shkruan Tahiraj, përcjellë “Bota Sot”.