JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

0
1895

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ?
-Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron ne Prishtinë.

Syri.tv. Ju keni mbaruar studimet në Drejtim e Administratës për Biznes, vashdoni dhe më tutje këtë drejtim ?
-Vazhdoj të drejtoj një biznes privat.

Syri.tv. Ju jeni një afariste e sukseshme , më flitni pak për sukseset e tuaja ?
-Mendoj që jam perveq angazhimeve si nënë e vetme me tre fëmijë para se te hapja biznesin tim kam punuar në firmen Petrol Company ne administraten e saj, pas nderprerjes se punes per shkak te angazhimeve familjare.
Pastaj kam hapur studion time punen te cilen me flen shpirti.

Syri.tv. Ju keni dhe një biznes privat a mundeni të flisni pak për këtë Biznes , për cka bëhet fjalë ?
-Po kam një biznes privat që e kam themeluar me ndihmen e familjes time bëhet fjal per nje studio bukurie ku ofroj regullimin e nuseve vajzave , grave, bëjme regullimin e flokeve, ngjyrosje grim profesional , dhe gjitha gjerat qe kan te bëjne me bukurine e femres, atu punoj dhe veproj dhe un vet merem me gjitha ndersa punojn mbesa dhe vajzat e mia

Syri.tv. Si është jeta e nje afaristes në Kosov ?
-Po,nese punon me përkushtim dhe vullnet munde të bëhet disi e lehte, eshte shume e veshtire, me hy ne tregun Kosovar sepse esht konkurenca e madhe.
Por mikpritja jon eshte virtyt i ynë, ti bejm klientet te ndihen me rehat dhe si ne shtepin e tyre ,pastaj vijne puna profesionale qe klientet tona jan te knaqura.

Syri.tv. A është vështir tja dalësh si afariste për ta mbajtur një familje ?
-Po, eshtë shume e veshtir sepse ka kërkesa te shumta . Fëmijet kerkojn perkushtim te veqant dhe shkollimi i tyre kushton.

Syri.tv. Keni ju një sallon të bukuris , keni pas persona me ftyra publike në ketë Sallon ?
-Po kemi. Edhe klientel ftyra publike te cilët i kemi te regullt.
Jane Violeta Kajtazi, Ganimete Abazi, Besart Halimi , Afrim Muqiqi etj….

Syri.tv. Jeta Canaj ju jeni dhe Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi . Me tregoni pak për këtë bashkëpunim ?
-Po, ideja ka qen e mikes sime Drites, e cila ma besoj kët pun.Besoj se jam e denj per kët bashkpunim dhe pranova me knaqesi.

Syri.tv. Cka të shtyri që ju të jeni pjes e Kompanis Marttini Projects ?
-Separi un jam një person human qe ndimoj familje dhe nuk e bej publike , me pëlqen sepse dhe kompania Martini jan aq bujar dhe aq human perveq altiviteteve qe kan, kan mundesi të ndihmojn dhe njerz me nevoja.
Kjo ka qen shtysa ime e pare.

Syri.tv. Përpos Kompanis Marttini Projects, keni kontratë edhe me ndonjë kompani tjetër ?
-Jo nuk kam,më, pelqen këtu ku jam dhe e knaqur me konpanin Martini te cilet i falemderoj per besimin.

Syri.tv. Cfar do të thot të jesh afariste ?

Shume pune, shume angazhime, lodhje por mbi te gjitha deshira per te arritur diku dhe diqka per punen qe deshiron.

Syri.tv. Cka i shkon nerva Jata Canaj ?
-Hahaha nerva, s’mund të them nerva por nuk me kënaq kur sho njerz qe nuk punojn e nuk angazhohen , per asgje dhe presin prej te tjereve

Syri.tv. Nga cila mosh ja ke fillur të miresh me afarizëm ?
-Qe nga mosha 28 vjeqare

Syri.tv. Ju jeni nënë e 3 vajzave , sa gjen kohë si afariste për fëmijët e tu ?
. Un gjej koh gjithmon per fëmijet e mi, sepse ato gjithmon jan afër meje dhe i mar me vete ngado qe shkoj edhe kur veproj punoj, dua qe edhe ato te mësohen e te perkushtohen ne gjërat qe duan dhe ta gjejn veten ne aftesit e veta.

Syri.tv. Cfar makine vozit Jeta Canaj ?
. Vozis një makin te tipit Audi A4

Syri.tv. Jeta Canaj si kur të mos ishe afariste e sukseshme , cilin nga këto dy profesione do kishe zgjedhur Muziken apo modelizmin ?
-Haha, më thojn qe kam linjat per modele, per mua me pelqen muzika më shume.

Syri.tv. Bizsmene e mir apo afariste e sukseshme ?
-Duke i bashkuar te dya arrin sukses.

Syri.tv. Sa orë gjumë i bëni si afariste ?
-6 orë gjum. Te mkaftueshme.

Syri.tv. Cilat jan 24 orët e fundit të një afariste të sukseshme.?
-Duke u mar me pune, dje ishum tek nje familje me ndihm sociale qe ta ndihmojm pak me gjëra ushqimore ne bashkpunim me kompanin Martini, dhe pas asaj duke ju kushtuar vajzave te mia, sidomos te vogles.

Ju faliminderit!
Intervestoi Arben Mehmeti gazetar i TV Syri HD.