Kush është Arlinda Prenaj

0
2299

Arlinda Prenaj vajza nga Klina që do ta përfaqëson Kosovën, Miss Grand international në Venezuela.

Syri.tv : Arlinda Prenaj një vajzë nga Klina po jeton në Gjermani , cila është biografia juajë për adhuruesit e portalit tonë ?

Arlinda Prenaj : Quhem Arlinda Prenaj e njohur si Ari. jtoj dhe jam rrit ne Mynhen të Gjermanisë .

Syri.tv : Kur keni filluar karrierën tënde në muzik , cila ishte ajo moshë ?

Arlinda Prenaj : Qe nga mosha e vogël e kam pas pasion muzikën dhe kam kënduar e vallëzuar nëpër shtëpi, dhe prindërit e kan vrejt se kam talentë . Në moshën 7 vjeqare kam filluar tani jam pjesë e nje grupi valltaresh dhe kengetarësh këtu në Gjermani,aty ku kam mar pjes nëevenimete dhe festivale duke kenduar.

Syri.net : Sa këngë keni të realizuar deri më tani ?

Arlinda Prenaj : Deri më tani e kam realizuar vetëm një këngë ,  dhe është projekti im i par i realizuar me videoklip . Kënga quhet. Ari-T’kam besu  të cilën mund ta gjeni në youtube .

Syri.net : Ju sa po keni realizuar  videoklipin » T’kam Besu » si po hec ky klip ?

Arlinda Prenaj : Klipi është  pritur shum mir nga publiku dhe po ecen shum mir, në emrin tim i  falemnderoj dhe realizatoret e ketij klipi.

Syri.net : Arlinda ju për pos që jeni këngëtare jeni dhe modele ku e ndiheni veten me mir si këngëtare apo modele ?

Arlinda Prenaj : Veten e ndih më  mir si këngetare pasi që e kam edhe pasion.

Syri.net : Cfar të shtyri të miresh me modelizëm ?

Arlinda Prenaj : .Modelizmin e kam pas më  shum siëndërr të cilën e kan shumica e vajzave, por duke mos pas koh ti përkushtohem shkaku i shkollimit dhe angazhimevetjera,  e kom lon pak anash por tash pase qe kom perfundushkollimin dhe pak a shum gjej koh. Ku dhe  ju kom kthyer intenzivisht modelingut.

Syri.net : Ju jeni dhe fërmaciste nē Mynhen tëGjermanis apo ?

Arlinda Prenaj : PO .

Syri.net: Një femer e bukur dhe eleganc por me tri drejtime ,këngëtare , modele , fërmaciste. Ciles   ngakto  profesione  apo hoby i beson me shumë ?

Arlinda Prenaj : .Puna e Pfarmacis është shumë e rendesishme ajo ka më shum rendesi se pasionet dhehobyt.per mu ka qen e rendesishme te kem nje profesion tesigurt ndersa kendimin e kam pasion dhe modelizmin hoby

Syri.net : Si pas menaxherit juajë  Sherif Pacolli , prejshumë femrave të tjera ju jeni zgjedhur Miss Grand International  që do ta përfaqësoni Kosovën nēVenuzuela . Pse juve ju besoj juria ?

Arlinda Prenaj : Besoj se perzgjedhësit e kan vrejt se jam e denj që ta përfaqësoj vendin tim, ndersa per mua me rendësi është që të gjitha shtetet pjesmarrëse ta ken njemendim pozitiv për vendin tim dhe popullin tim. Të tjerat tëshofim, shpresoj si te gjitha vajzat ne fitore.

Syri.net : Ajeni në Dietë kohën e fundit ?

Arlinda Prenaj : Jo asnjëher nuk kam mbajtur dietë as tani jo.

Syri.net : Cilat kan qenë perferencat e tua të para si Modele ?

Arlinda Prenaj : Preferencat e mija kan qenë që një dit tëarrij këtu ku arrita dhe në fund besoj se ia dola, dhe ndihemshumë e lumtur, falemnderoj Zotin dhe perkrahjen e familjes.

Syri.net : Sa është e gjatë Arlinda Prenaj ?

Arlinda Prenaj : 1.70 .

Syri.net : Aje duke kërkuar Prinzin , apo ai poju kërkon juve ?

Arlinda Prenaj : Ja lejm kohës.

Syri.net : Pa kë smundesh të jetosh ?

Arlinda Prenaj : Pa familjen time.

Syri.net : Cfar të shkon nerva në muzik , e qka në farmaci ?

Arlinda Prenaj : Asgjë pasi që të dyja jan profesione që i dua shumë.

Syri.net : Cili është misteri juajë më preferuar për ta kalu mujin e mjaltit në Venezuela ?

Arlinda Prenaj : Çdo surpriz do ja lëjm kohës s’para pëlqej të flas pēr këto gjëra.

Syri.net : Hera e fundi kur ke qarë ?

Arlinda Prenaj: Kur më zgjodhen Miss Grand Kosova nga Gëzimi.

Syri.net : Si këngëtare apo modele a fërmaciste keni bër ndonjëher mekat ?

Arlinda Prenaj : Në asnjërën, asnjëher.

Syri.net : Për cka pendohesh në fund vitë ?

Arlinda Prenaj : Pendohem sepse vite me par guximi mi ka ndal shum plane, por tani kam filluar mi realizu të gjithaato plane të mëhershme.

Syri.net : Ajeni e dashuruar , apo pritet nje fejes ?

Arlinda Prenaj : Jeten Private dua ta mbaj privat.

Syri.net: Nga kush jeni lënduar nga Dashuria apo nga muzika ?

Arlinda Prenaj : Nga asnjëra.

Syri.net : Cili është mesazhi juajë pēr adhuruesit e portalit tonë ?

Arlinda Prenaj : Shpresoj se do ju pëlqej Kënga Ari – T’Kam besu dhe gjithashtu se do kem perkrahje edhe si Miss Grand. Për ta përfaqësu vendin tim më të mir në botë.

Intervistoi Arben Mehmeti: Grenchen: 06.05.19