A ka ende njerëz?

A kanë mbetur nga ata që e kuptojnë dhembjen që e fshin edhe lotin e tjetrit A kanë mbetur nga ata që dinë të falin e...

🐑 FSHATI 🐑

Ishte fshat i lumtur, Të gjithë e kishin zili, Me vasha belholla E me djem të rinj. Në fushat e fshatit Kulloste bagëtia, Binte fyell i bariut, Binte çiftelia. Edhe rrugët e...

Më prit një natë me hënë!

Një mbrëmje do vijë papritur sytë me duar kam për t`i mbyllur e dijë shumë emra s`do të thuash unë besoj s'më ke harruar Në këtë...

PAQË

A t’kujtohet dhimbja, pasi t’ketë ik Krejt çfar mbetet është hija dhe vrraga qe mbas vetes lë në shpirt, në trup aso që shifet me sy aso që preket me...

GËNJESHTËR – Poezi nga Fitore Haklaj

Gënjeshtër mos eja të unë U dua vetëm atë që e thua në sy Edhe nese unë se dua aspak Vetëm e vêrteta ka vlerë për mua * Mos...

E gjith njerzimi e ka një frig

Çfar po ndodh me ne Në kët kohë me pandemi Të larguar larg mes veti Asë kush për kët ska njohuri   Shum njerz shpejt po vdesin Ska mundësi me...

SYTË E EVGJENISË

Sytë e tu moj Evgjeni, i takova vetëm në letër E buzëqeshur me mimikë: ashiki e kohës së vjetër. U bëre këngë e pakënduar,...

Mërgimtar jam unë

Mërgimtar jam unë I frikësuar në rrugë i pasigurt në punë i trishtuar në gjumë i pafat në Atdhe Mërgimtar jam unë i dëshpëruar gjer më re jetoj...

KTHEHUNI TE BALTA

U dogja nga malli me zemër thyer po ikim nga balta jote selishta ime e dashur! Dikur, gjuanim kohën me gur nuk u trembnim kurrë ruanim t’bukurën...

Kur ti ikën

Kur ti ikën i numëroj yjet edhe hapat n'shkallët e fqiut një flutur e bardhë godet dritaren " sikur të kish harruar ngjyrën " Edhe ëndrrat nis e...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...