Lansohet traileri i filmit “Martesa” i regjisores Blerta Zeqiri

Filmi artistik i metrazhit të gjatë “Martesa” me regji të Blerta Zeqirit tashmë ka publikuar trailerin zyrtar. Në këtë film që shtjellohet dashuria nëpërmjet një...

Bashkimi kombëtar dhe evenimentet historike me karakter patriotik

Memorjet janë një degë e veçantë e letërsisë autobiografike ku evenimentet apo ngjarjet historike ose të ndonjë natyre tjetër, janë të rikomponuara sipas vërejtjesh...

Kitara e Prince shitet për 700.000 dollarë

Kitara e këngëtarit të famshëm, Prince, është shitur në një ankand për 700.000 dollarë. Nga shtëpia e ankandit “Julian” kanë thënë se ky ishte çmimi...

Shkëlzen Doli do të interpretojë në edicionin e pestë të Festivalit “Skena e muzikës...

Me rastin e 5 vjetorit të Festivalit “Skena e Muzikës Serioze Shqiptare”, Shoqata Alegretto organizon koncert me virtuozin e muzikës shqipe, violinistin e Filarmonisë...

Placido Domingo flet për një shqiptar

Tenori legjendar Placido Domingo flet për Ramë Lahajn. Vetë tenori shqiptar e ka postuar një video ku dëgjohen disa nga mendimet e Domingos për...

Eja Festo me Ne… JU FTOJM TË JENI PJESE E XHIRIMEVE 2017 / 18

JU FTOJM TË JENI PJESE E XHIRIMEVE 2017 / 18 MIRË SE VINI NË RTV SYRI BLUE. GËZUAR!

Marshuta

kah vijnë dita e nata nuk duhet të jetë... ...e njejtë! pse nata po vie më shpejtë Por,edhe tjetra:-nata udhton ditën.. ...me dritë Drita-agimi udhton natën... pa fener...nëpër terr edhe drejt...

Regjisori Fadil Hysaj nderohet me çmimin kombëtar për vepër jetësore

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë ndarjen e Çmimeve Vjetore për Teatër për vitin 2016, në të cilën regjisori Fadil Hysaj ka...

Kosova e Franca të vullnetshme për intensifikim të bashkëpunimit në kulturë, rini, trashëgimi e...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në një takim njohës ambasadorin e Republikës së Francës në Kosovë, Didier Chabert. Ministri e...

“Fast & Furious” rrezikon të humbasë një nga protagonistët

Aktorët e Fast & Furious Familja e “Fast & Furious” po rrezikon që të shpërbëhet. Tyrese Gibson, aktori që interpreton Roman Pearce në sagën e famshme,...

Lajmet e fundit

SHOQËRIA, SHTETI DHE POLITIKAT(mirëqenia mendore)

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, mirëqenia mendore përcaktohet si një gjendje e mirëqenies në të cilën individi realizon aftësitë e tij ose...

Krijimi i një librarie është profesion i veçantë. – Krenare Kuçi-Bozhdaraj.

Shpërndarja e librit, krijimi i një librarie është profesion i veçantë. Është një veprimtari që lexuesit i bën të lumtur. Autorët i...

Ju nuk çuditeni që shqiptarët e Kosovës kanë pasaporta serbe, e kishe po çuditeni...

Postimi i plotë: “Kryeministri ynë idealist. Veç një cinik dhe një injorant i sheh shqiptarët e ndarë.