Shitje rekorde e librit “Frikë: Trump në Shtëpinë e Bardhë”

“Frikë: Trump në Shtëpinë e Bardhë” (Fear: Trump in the White House), është libri i ri për presidentin amerikan i cili nga e martja...

Doli nga shtypi libri i titulluar ”Po të pres” (Përmbledhje me poezi) i autorit...

Sot doli nga shtypi libri i titulluar ”Po të pres” (Përmbledhje me poezi) i autorit Idriz Gashi, botuar nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve...

Loti i Dervish Shaqes…

Disa vite kam  punuar  si drejtor i Shtëpisë së kulturës dhe kryetar  i këshillit  të fshatit  të  bashkuar  në  Zogaj, Tropojë. Kështu detyra  me...

Aktori i “Game of Thrones” vendos rekord botëror, ngre shtangën 472 kg

Aktori që luan “The Mountain” në filmin “Game of Thrones” të HBO-së ka vendosur një rekord të ri botëror pasi ka arritur të ngrejë...

Ndiqeni LIVE, Emisioni Mixha Ibish –

https://www.facebook.com/SYRI.TV/videos/1580611818698351/

PËRFUNDOI ME SUKSES CASTING-U PËR SERIALIN «KTHETRA» PRODUKSI0N I TV SYRI BLUE

    Të dielën e kaluar në lokalet e Tv Syri Blue, para regjisorit të mirënjohur nga diaspora, z. Adem Kicaj dhe drejtorit të po këtij...

Lugina e Preshevës, një minierë e pasur e trashëgimisë kulturore shqiptare

Presheva me rrethinë, është një prej viseve më të bukura shqiptare, që shtrihet nga lindja e Kosovës e deri në jug të Serbisë, me...

Dermatologu Eshref Aliu rrëfehet për sukseset e tij për herë të parë në rubrikën...

Syri.tv: përshëndetje z.Eshref Aliu, është kënaqësi për ne të jeni pjesë e rubrikës Bardh e Zi në portalin syri.tv nga Zvicra.

Kantautori nga Presheva Vullnet Saliu flet në rubrikën «Bardh e Zi» të portalit Syri.tv...

SYRI.TV: Përshëndetje inderuari z.Vullnet Sahliu . Mirë se erdhe ne rubrikën “ Bardh e Zi “ të portalit...

Thyej qafën! s’je për libër ti!

Një zë dëgjova të vinte nga trotuari në anën tjetër të rrugës. Ishte Arjani, djali i Muzemilit, mikut dhe kolegut tim, i cili kishte...

Lajmet e fundit

RREZONA RAMADANI NJË HISTORI FURTUNË E GOLAVE NË FUTBOLL

Rrezona Ramadani një futbolliste e dashur që na mahnitë me stilin e saj në fushë. Një vajzë që me...

Zvicra fiton ndaj Turqisë, Shaqiri lojtari i ndeshjes

Zvicra ka arritur që ta mposht Turqinë me rezultat 3-1 fal golit të Seferoviq dhe dy golave të Shaqirit ndërsa për Turqinë...

TAKOHEN AKTIVISTËT E LVV, QENGJI NË HELL IDEALI NË ZEMËR

Nga: Hava Kurti Krasniqi Sot në një lokal malor në Kanton Cyrih u takuan Anëtarët e LVV pika...