KALTËRSIA E DETIT

Kaltërsia jote magjike më magjeps pafundësi e paarritur në syrin tim Vezullimë rrezet e diellit shndrisin mbi ty Valët e ngazëllyera hedhin valle në lundrim Bukuri e pa përshkruar më...

NË ËNGJËLL KËTHEJE

Nuk e dua terrin ka diçka prej bishe Ai ha krahët e bardhë të dritës ha njerëz, pejsazhe të plota tërë boten han Si, ti nuk e...

«KF LUGINA» NGA PRESHEVA VLERËSON ME MIRËNJOHJE GAZETARIN E SYRI.TV NGA ZVICËRA ARBEN MEHMETI.

 Është hera e tretë që gazetari i televizionit SYRI.TV Arben Mehmeti shpërblehet me  mirënjohe.  Kështu ndodhi edhe sot...

Këngëtari Kushtrim Dobra sjellë xhirimin e ri audio vizual «Edi që ma ke inati...

Kushtrim Dobra një emër i ri në estradën Kosovare , këngëtar i talentuar i cili para disa ditëve e lansoi videoklipin më...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, 1 qershorin,»Shkolla Shqipe» në Bumbliz të qytetit...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, 1 qershorin,"Shkolla Shqipe" në Bumbliz të qytetit të Bernës, organizoi një aktivitet festiv me pjesmarrjen...

Trajneri nga Presheva, Nagip Jakupi, flet për herë të parë në rubrikën “Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar Z. Nagip. Mirë se na erdhët në rubrikën “Bardh e Zi” të portalit Syri.tv nga Mërgata. NAGIP JAKUPIB: Përshëndetje dhe mirë...

Kujtim Sadriu Drejtori i Universiteti Internacional te Novi Pazarit dega ne Presheve , pjesë...

SYRI.TV: Përshëndetje Z. Kujtim Sadriu , mirë se erdhët në rubrikën Bardhë e Zi në portalin Syri.tv? Kujtim Sadriu:...

Piktori shqiptar nga Austria, Gazmend Freitag, flet për sukseset e tij në rubrikën «Bardhë...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar Z. Gazmend. Uroj të jeni mirë dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e rubrikës sonë nga mërgimi.

Wuhani, «qyteti i heronjëve». Jeta, një vit pas pandemisë

Wuhani ishte kthyer prej kohësh destinacioni im kryesor për parë si kishte ndryshuar jeta pas shpërthimit të Covid-19, por isha duke pritur momentin e...

Zvicra me Gjon Muharremaj arriti vendin e tretë në finalen e Eurovision

Kënga fituese sipas jurive profesioniste ishte e shqiptarit nga  Zvicra Gjonit, kurse me piket e publikut kënga italiane. Një...

Lajmet e fundit

Qendra për Art Bashkëkohor Prishtina shpall të hapur thirrjen për pjesëmarrës në edicionin e...

Stacion - Qendra për Art Bashkëkohor Prishtina ka kënaqësinë të shpall të hapur thirrjen për pjesëmarrës të interesuar në edicionin e gjashtë...

RREZONA RAMADANI NJË HISTORI FURTUNË E GOLAVE NË FUTBOLL

Rrezona Ramadani një futbolliste e dashur që na mahnitë me stilin e saj në fushë. Një vajzë që me...

Zvicra fiton ndaj Turqisë, Shaqiri lojtari i ndeshjes

Zvicra ka arritur që ta mposht Turqinë me rezultat 3-1 fal golit të Seferoviq dhe dy golave të Shaqirit ndërsa për Turqinë...