Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 26 tetor 2017

Dashi Dite mjaft e bukur dhe sensuale kjo e sotmja për te dashuruarit. Pasioni do rindizet dhe do i harroni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni...

Dëm 1 miliom paund, zjarri shkrumbon McLaren-in (Video)

Ngjarja ndodhi pranë aeroportit të Heathrow, në Berkshire të Anglisë, ndërsa fatmirësisht drejtuesi i tij ka mundur të shpëtojë. Zyrtarë të McLaren ka folur për...

Cili prej këtyre do të pësojë aksident i pari? Përgjigjia juaj zbulon një tipar...

Ajo tregon katër miq duke ecur përgjatë një trotuari, duke përshëndetur, por të gjithë kanë pranë një rrezik të menjëhershëm. Ndërsa është e qartë...

Eksperimenti i tmerrshëm i shkencëtarëve: Ja çfarë ndodh kur njeriu privohet nga gjumi

Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë në një eksperiment...

Çka i ndodhë veturave nëse kalojnë mbi 100 pengesa rrugore të njëpasnjëshme [VIDEO]

Pengesat e shpejtësisë në rrugë apo siç njihen “Policët e shtrirë” janë pjesa më e pakëndshme mbi të cilën duhet të kaloj një ngasës...

Kjo foto po shokon mbarë botën

Pamje të tmerrshme të një fëmije të kequshqyer në krahët e një infermieri në një spital në Siri tregon se sa e zymtë është...

BBC kap për herë të parë skenën e pazakontë në det

Ideja e një peshku që kërcen mbi ujë për të kapur një zog, ngjan më shumë si një përrallë nga një peshkatar. Por, përderisa duket...

Si të veprojmë gjatë të papriturave – Kuriozitete dhe këshilla

Si të veprojmë gjatë të papriturave - Kuriozitete dhe këshilla Ndiqeni VIDEON: https://www.youtube.com/watch?v=wPvjuZqrHbQ Jane gjera te rendesishme qe na ndodhin ne jete eshte mir te dime edhe...

Peshku i quditshem! S’e besoj se keni pare ndonjeher nje peshk te till !...

Ndiqeni videon: https://www.youtube.com/watch?v=MT_Ifx1SRHg

Habit ish-punonjësi i NASA-s: »Ju tregoj se çfarë fshihet në malin e Tomorit»

Një mister me sa duket ka rrethuar ambientet shkencore të NASA-s sa i takon malit të Tomorit. Është një ish-punonjës i NASA-s, i cili raportohet...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...