VIDEO/ UFO? Terrorizohen banorët nga një disk misterioz

Banorët në një fshat në Shaoyang të Kinës kanë mbetur të habitur nga ajo që i është shfaqur në qiell pak ditë më parë. Pamje...

Njihuni me restorantin e parë nënujor

Europa është shtëpia e Partenonit Grek në Athinë, Koloseu Romak në Romë, Kulla Eifel në Paris dhe shumë e shumë kryeveprave të tjera nga...

Këto janë mënyrat për të zhvilluar inteligjencën

Ekzistojnë disa lloje inteligjence, por duke konsideruar të gjithë faktorët, inteligjenca mund të rritet në çdo nivel. Në vijim po paraqesim disa mënyra të...

Rrëfehet ish-marinsi amerikan: Ja si e qëllova Bin Ladenin

Ish marinsat e Marinës amerikane, të cilët vranë Osama bin Ladenin, kanë përshkruar momentin kur qëlluan vrasësin e al-Kaidës. Robert O’Neill, i cili pretendon se...

Sot ka ditëlindjen Aishwarya Rai Bachchan, ndër më të bukurat në botë

Sot ka ditëlindjen Aishwarya Rai Bachchan. Ajo mbuush 44 vjeç, por mbetet gruaja më e bukur në botë. Aktorja indiane, Aishwarya Rai Bachchan, e...

Doni të arrini lumturinë? Ndiqni këto hapa!

Psikologia Donna Dawnson ka thënë : “Njerëzit janë kafshë sociale”. Sipas saj duhet të harrojmë paragjykimin që mund të krijohet për personat që nuk gjejnë...

Origjina ilire e festës së Halloween-it

Arkifaktet e gjetura tregojnë se festa e Halloween-it është festë Ilire dhe është festuar fillimisht  një herë në vit në Cakran të Fierit në...

Kafka gjashtë mijë vjeçare e viktimës së hershme të cunamit

Një kafkë njeriu që ishte gjetur në një moçal në shekullin e kaluar mund të jetë e një viktime të hershme në botë nga...

FOTO/ Bota e egër në Malin e Tomorit

Veç bukurive natyrore Shqipëria është një vend i bekuar edhe me larmishmërinë e gjallesave që e popullojnë. Kafshë të rralla si ariu i murrmë, e...

Vetëm 3% e njerëzve mund të shikojnë këtë video deri në fund pa halucinacione!

Testoje veten edhe ti...     https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=tVgOLWVYytM

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...