Shikoni qka thot Horoskopi per daten – 29.12.2017

Dashi Do jeni shumë besnikë ndaj partnerit/es tuaj sot dhe nuk do tundoheni aspak nga personat interesantë që do iu joshin. Në mbrëmje do merrni...

KUSH ISHTE SELMAN RIZA

E burgosën dhe e përndoqën edhe regjimet e Shqipërisë edhe të ish-Jugosllavisë. Selman Riza, lindi më 21 dhjetor të vitit 1909 në Gjakovë. Pasi kreu...

Shkoni në pushime?! Ja triku që mund të ju hyjë në punë brenda dhomës...

Nevoja thonë që është nëna e krijimeve. Por nëse keni menduar që kartelat tuaja të që i mbani në portofol nuk u hynë asgjë në...

FOTO/ Destinacione të rrezikshme, por këta fotografë s’ka asgjë që mund t’i ndalë

Duhet të kesh shumë pasion dhe guxim për të realizuar foto spektakulare. Fotografët e vënë veten në rrezik, për foto që ia vlen të admirohen,...

Lajmet e fundit

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...