Horoskopi ditor për diten e premte – 19. janar 2018

DASHI21. mars - 20. prill Nëse e keni lënë pas dore partnerin/en tuaj kohët e fundit, do t’ju duhet të përpiqeni që të rivendosni dialogun...

Nxënësi i klasës së katërt dërgoi në shkollë një vizatim, kur e panë mësuesit...

Policia e Floridës ka arrestuar Robert Paul Alexandar Edwards 33-vjeç, kur u zbulua një vizatim rrëqethës në fletoren e detyrave të shtëpisë të një...

Kafka gjashtë mijë vjeçare e viktimës së hershme të cunamit

Një kafkë njeriu që ishte gjetur në një moçal në shekullin e kaluar mund të jetë e një viktime të hershme në botë nga...

Çfarë ndodhi në Itali?

Një vorbull uji u shfaq papritur në brigjet Italiane duke u kthyer më pas në një tornado e cila shkaktoi dëmtime në Sanremo. Videot e...

A zgjoheni ndonjëherë natën dhe s’mund të lëvizni? Ja përse! (Foto)

Imagjioni, sikur jeni brenda këtij skenari. Në mes të natës, ju jeni duke fjetur. Papritur, zgjoheni dhe s’mund të lëvizni. Sytë nuk i hapni...

Horoskopi ditor, e mërkurë 29 nëntor 2017

Dashi Dita e sotme për çiftet pritet të jetë shumë premtuese. Venusi do iu bëjë ta shijoni sa më shumë lidhjen tuaj. Shprehini sa më...

SKËNDERBEU NË HISTORIOGRAFINË ZVICËRANE – NGA MR. MURAT AJVAZI

Mysafirë i radhës në Odën e mërgimit këtë javë do të jetë  Mr. Murat Ajvazi, historian. Shkas, botimi i tij i fundit: "Skenderbeu në...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 4 Nëntor 2018

Nesër do të jetë dita e fundit e javës, por jo më pak e rëndësishmja për tu bërë gati për hapa të mëdhenj. Astrologët parashikojnë...

Zbulimi i papritur i satelitit kinez

Chang Jin nga Akademia Kineze e Shkencave është kryeshkencëtari i këtij projekti. “Sateliti e orbiton Tokën 15 herë në ditë, duke marrë 60 grimca...

VIDEO/ I ftohti ekstrem, ngrin edhe ketrat…

Vala të ftohtit që ka përfshirë bregun lindor të SHBA-ve, ka vënë shumë shtete në alarm duke u mbyllur është shkollat dhe institucione të...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...