Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

VIDEO/ Kjo video e lopës që vrapon pas të vegjëlve të saj në një...

Një video e publikuar nga Neë York Post tregon një lopë që vrapon pas një makine e cila mban të vegjlit e saj. Në një...

Horoskopi ditor për diten e premte – 24. nentor 2017

DASHI21. mars - 20. prill Do jeni më romantikë gjatë kësaj dite në jetën tuaj ne çift dhe atmosfera qe do krijohet do jete shume...

Facebook kërcënon, do dilni nga loja në qoftë se nuk zbatoni këto rregulla

Mund të mos e keni menduar, por Facebook na ka kërcënuar. Facebook në mënyrë që rë rrisë fitimet ka bërë disa ndryshime me algoritmat....

Whats app me ndryshime, ja risitë që duhet të kini kujdes nga 12 nëntori

Aplikacioni i njohur i mesazheve Whatspp do të pësojë ndryshime. Kompania ka njoftuar se duke filluar nga 12 Nëntori, fotot, videot dhe bisedat nuk...

Shumica e bebeve lindin në shtator, arsyeja të surprizon

Dy janari është edhe zyrtarisht dita ku shumica e çifteve tentojnë të mbesin shtatzënë – pra dita kur miliona çifte të reja bëjnë seks...

FOTO/ Këmbët e kësaj vajze çmendin rrjetin, por ja si qëndron e vërteta

Adoleshentja e njohur vetëm si Marisol nga Granada e Spanjës, ka postuar një imazh në Twitter, kur tregon se si ka kombinuar veshjen me...

Horoskopi për ditën e martë 25 shtator/ Shenjat që duhet të kenë kujdes

Dashi-Duhet të tregoni më shumë kujdes ndaj vetes dhe shëndetit tuaj, sidomos nëse keni ndërmarrë një rrugëtim të ri profesional, dinamik dhe lodhës. Duhet...

Është shndërruar në “gur” që kur u pickua nga një insekt, kjo grua vuan...

Rebecca Willers që punon me kafshë dhe menaxhon parkun “Shepreth Wildlife” në Kembrixh, thotë se kur është pickuar nga një insekt është duke u...

Doni të arrini lumturinë? Ndiqni këto hapa!

Psikologia Donna Dawnson ka thënë : “Njerëzit janë kafshë sociale”. Sipas saj duhet të harrojmë paragjykimin që mund të krijohet për personat që nuk gjejnë...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...