VIDEO/ Vogëlushja përkëdhel pitonin si kafshë shtëpiake, ja pamjet e tmerrshme

Shumë njerëz frikësohen dhe i kanë neveri zvarranikët, por kjo vogëlushe nuk e ka aspak problem të përkëdheli një gjarpër gjigant. Ed Taoka nga Shtetet...

FOTO/ Burri që provoi të arratisej nga burgu i maskuar si grua

Francisco Harrera Argueta që vuan dënimin për vrasje në një burg në Honduras, ka provuar të arratiset i veshur me fustan, taka dhe me...

Zbulohet bleta më e madhe në botë

Krejtësisht e zezë, me madhësinë sa gishti i madh i dorës, bleta e Uallasit, më e madhja në botë, nuk ishte vënë re prej...

Dimri i vërtetë vjen këtë javë, temperaturat deri në…

Ky vit është shquar për temperatura të larta, madje edhe në mes të muajve që zakonisht janë më të ftohtët. Janari e gjysma e shkurtit...

MIHRIE BRAHA PËRBALLET ME KËSHILLTARIN E HARADINAJT: PSE T’I PAGUAJ TATIMET

Këngëtarja e pop-folk muzikës Mihrie Braha ka pasur një seri akuzash ndaj institucionit të shtetit ku ka qenë e ftuar në një studio me...

Fusni paratë poshtë tapetit mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe vitin e ardhshëm ato...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar...

Ja cilat janë qytetet më të lira në Evropë,vizitojni ato me shumë pak para

Dëshira për të udhëtuar dhe për të njohur kultura të reja pa shpenzuar shumë ,është endrra e secilit prej nesh. Duke krahasuar çmimet e...

VIDEO/ Për jetë a vdekje, zogu kundër peshkut, kush do të fitojë?

Nuk janë të paktë ata që besojnë se një peshk nuk do të kishte asnjë shans kundër një zogu, por në një video të...

Ngrijini sytë drejt qiellit SOT në orën 24.00: Përveç Vitit të Ri do të...

Viti i Ri do të jetë më i ndritshëm se asnjëherë më parë. Përveç fishekzjarrëve, që çdo ndërrim vitesh shkëlqejnë qiellin, këtë vit spektaklit...

Zbulohet pse në çokollata krijohet shtresë e bardhë! A është ajo e dëmshme?

Nuk ka asgjë më ngushëlluese se sa një çokollatë mëndafshi- për çdo vit, miliona paund shufra humben, sepse ato bëhen me pika që duke...

Lajmet e fundit

Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

«Presheva Summer 2021» eveniment sportiv në stadiumin e qytetit

Presheva Summer 2021" eveniment sportiv i cili në stadiumin e qytetit të Preshevës ishte vend ku (ri) bashkoheshin dashuria për vendlindjen dhe...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...