FOTO/ Publikohen fotot më të bukura të muajit mars

Një nga gjërat në fantastike e të qenit një editore fotosh është të shikosh imazhe të ndryshme dhe përveçse të merresh me editimin e...

Çfarë duhet të bëni kur ju pickon bleta?

Me siguri shumë prej juve tashmë kanë sjellë në mend herën ose herët kur jeni pickuar nga bleta ose grerëza, një dhimbje që nuk...

Horoskopi ditor për diten e hene – 11. dhjetor 2017

DASHI21. mars - 20. prill Do futeni ne një faze te re sot ne jetën tuaj ne çift. Marrëdhënia me partnerin do ketë goxha përmirësime....

Të gjithë e përdorni, por a e dini pse quhet çaji i rusit?

Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije...

KOMITETI REVOLUCIONAR I KOSOVËS DHE ZEQIR HAJRIZI

J ugosllavia e AVNOJ-it, duke shkelur të drejtën universale të vetëvendosjes së popujve, Kartën e Atlantikut dhe premtimet e vetë Partisë së saj Komuniste, nga...

Horoskopi për ditën e enjte, 19 korrrik 2018

Dashi-Marrëdhënia ne çift do jete me e bukur gjate kësaj dite. Do i jepni me tepër rëndësi jetës intime dhe do provoni kënaqësi te...

I keni ditur keto, top 10 vende për të vizituar në Zvicër

1. Matterhorn, Zermatt2. Chateau de Chillon, Montreux 3. The Jungfrau Region 4. Swiss National Park, Zernez 5. Lake Geneva and surrounding cities 6. Lugano 7. Bern 8. Lucerne 9. The Rhine Falls 10. Zurich    

PAMJE NGA ZELANDA E RE NË NDËRRIMIN E MOTMOTEVE (VIDEO)

Zelanda e Re ka mirëpritur vitin 2018-të me një shfaqje të mahnitshme të fishekzjarrëve nga Sky Tower e Auckland. Mijëra brohoritje u dëgjuan për Vitin...

Shtatë arsye pse Zvicra është vendi më i mirë në botë

Ditë më parë, Zvicra është shpallur si “Vendi më i mirë” në botë për vitin e dytë radhazi, shkruan “The Local”. Ky ishte vlerësimi i...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...