Kushtrim Dobra sjell videoklipin e ri me titullin «NDENJA»

Këngëtari shume popullariuar nga Kosova Kushtrim Dobra sjell videoklipin e tij më të ri "NDENJA" Këngëtari Pejan Kushtrim Dobra i cili jeton dhe vepron në...

I RIU NGA LUGINA I LINDUR NË ZVICËR, ELZAN MEHMETI, PRETENDON MAJAT E SUKSESIT...

I lindur në Valenstadt të Kt. St. Gallen-it, gjashtëvjeçari nga Lugina stërvitet intenzivishtë në shkollën e njohur të Kickboxit...

10-te gjërat që i dallojnë njerëzit e suksesshëm, Mjeksia Islame

Nuk brengosen për atë se çka mendojnë njerëzit për ta Njëra nga preokupimet më të mëdha është edhe ajo se çka mendojnë të tjerët për...

SPORTISTI PRESHEVAR MENSUR HYSENI TREGON PËR SUKSESET E TIJA NË RUBRIKËN BARDH E ZI...

SYRI.TV : Përshendetje Mensur , mirë se na erdhët në rubrikën Bardhe e Zi të portalit Syri.tv nga Mërgata,  uroj të jeni mir ?Mentor Hyseni: Përshëndetje...

Beteja e Rekës së Raincës në Luginë të Preshevës

Rainca Fronti për mbrojtjen e Kosovës Lindor- Më 17 dhjetor 1944, rreth 1000 burrave nën armë, të Malësisë së Karadakut dhe Bujanocit në Zarbincë, dhe...

FOTO/Pemët e Vitit të ri nëpër botë: Cili kryeqytet ka pemën më të bukur?...

Pema e Krishtlindjeve dhe Vitit të ri është një traditë që ka lindur që prej vitit 1848 dhe festat e fundvitit nuk kanë kuptim...

VIDEO/ Një lloj i ri i balenave orka është zbuluar nga studiuesit

‘Në fund’ të botës, në disa prej deteve më të ashpra, jetojnë balenat misterioze vrasëse që duken shumë ndryshe nga orkat e tjera. Tani, për...

I keni pare Bukurite e Brezovices, top fotot me te bukura.

Top bukurite, e natyres, Brezovica Top 1Top 2

Kujdes! Bëjini këto gjëra tani, se pas 10 vitesh do të jetë shumë vonë

Bukuria nuk është vetëm gjenetike. Mënyra se si e shohim varet edhe nga kujdesi që kemi për veten. Dikush ka zakon të pijë një gotë...

SBB NDALON TRENIN QË GRUAJA TË ARRIJ ME KOHË NË PROVIM

  Studentja e administratës së biznesit Jasmin Steiner është jashtëzakonisht mirënjohëse për këtë ndaj SBB (Hekurudhave të Zvicrës),...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...