Shitet me çmim marramendës letra e Titanikut

Letra i ishte shkruar nënës së tij për t’i treguar përshtypjet në anijen luksoze, duke vlerësuar më shumë ushqimin e mirë dhe muzikën: “Nëse...

Kush e vrau gruan? – misteri që do t’u tregojë sa keni prirje për...

Misteret e vrasjeve janë shumë argëtuese, por vetëm në botën e letërsisë dhe kinemasë. A keni zgjidhur ndonjëherë ndonjë kuiz misteri? Këto lloje misteresh nuk...

AVCH ka publikuar aksidentet më «idjoteske» të vitit. 

 Në këtë video mund të shikoni përplasje të frikshme të automjeteve dhe kampionëve në rrugë të ndryshme në botë. Shoferë amaterë dhe profesionistë shihen në...

Gjendet një “mumie” pranë lumit

Një “mumie” e mërzitur është parë pranë një lumi afë urës së Bristol. Askush nuk e ka idenë se si ka arritur deri atje. “Figura” e...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...