Kina lanson Chang’e në anën e errët të Hënës

Në 2016, Kina shprehu interesin e saj për lansimin në Hënë, por jo pjesën ku ateruan shtetet e tjera, por anën e errët të...

iPhone vjen me modelin që do të kushtoj 4000 dollarë

Një prodhuesi rus i aksesorëve, i quajtur Caviar, lëshoi ​​një nga iPhone më të shtrenjtë që mund të blini. IPhone X Tesla është një iPhone...

CNN tregon se si funksionon një ‘fermë’ Bitcoin [VIDEO]

Islanda paraqitet si vendi ideal për të gërmuar Bitcoin. Gazetari i famshëm i CNN, Richard Quest ka realizuar një rubrikë në Islandë ku tregon se...

Dështim i tillë nuk pritej: iPhone X “sillet çuditshëm”

Kur është fjala për specifikimet, mund të thuhet se iPhone X i Apple përfaqëson “një pajisje bishë”. Megjithatë, përdorimi i aplikacioneve në këtë pajisje është...

Kosova këtë 10 vjetor e feston me një milion përdorues të Facebook-ut

Agjencia e mediave sociale “Hallakate”, ka publikuar një info-grafike në të cilin ka paraqitur të dhënat e qytetarëve të Kosovës, që përdorin rrjetet sociale,...

Mësohet data e prezantimit të Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 do të lansohet së shpejti. Sipas “Bloomberg”, Androidi i ri i gjigantit korean do të njoftohet në shkurt të vitit të ardhshëm....

Ja sa do të mund të kushtoj telefoni i palosshëm i Samsung

Samsung nuk ka sjellur shumë detaje lidhur me pajisjet e tyre të ardhshme. Telefoni inteligjent i palosshëm i Samsung u shfaq së fundmi, në njëfarë...

Modele të reja të iPhone X vijnë këtë vit?

Kemi dëgjuar edhe më parë se Apple do të lansojë tri modele të reja të telefonaave të ri të iPhone këtë vit, dy me...

Alibaba investon dy miliardë dollarë në Lazada Group

Kompania Alibaba do të investojë edhe dy miliardë dollarë më shumë në kompaninë e blerjeve online të Azisë Juglindore Lazada Group dhe pritet që...

Zbulohet koncepti i Iphone 9

Kanali i YouTube “EverythingApplePro” ka postuar një video që tregon imazhe të pabesueshme se si mund të duket iPhone i ri, bazuar në thashethemet...

Lajmet e fundit

Diar Selmani pjesë e shkollës së futbollit „FC Freienbach “ në Zvicër

Futbollisti shqiptar nga Kumanova DiarSelmani , i lindur në Janar të   vitit 2011 , në Zvicrës. Një djalë 9  vjeçar, nxënës...

Artistja shqiptare nga Franca AidaLlukaj pjesë e rubrikës Bardh e Zi e cila për...

Syri.tv: Përshëndetje enderuar Aida mirë se na erdhe në rubrikën bardh e Zi të jeni pjese e portalit Syri.tv ?

Kik-bokseri Emurllah Junuzi flet për sukseset e tij në rubrikën „Bardhe e Zi“ në...

Syri.tv: Përshëndetje Emurllah mirë se erdhe në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e portalit Syri.tv?