Në Shkup, Prishtinë e Preshevë, Rama nuk ka çka sillet me Vuçiçin, pa e...

Shkruan: Ahmet Asani ▪︎Idea e Ballkanisë është ide e vjetër e cila në Serbi si nga e majta...

Presidenti Meta nderon me medalje pesë personalitete të shquara të Luginës së Preshevës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka nderuar sot me medalje pesë personalitete të shquara të Luginës së Preshevës. Meta...

Gërvalla: Iniciativa e Novi Sadit në Shkup është e rrezikshme

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla ka thënë se nisma rajonale e emëruar tani “Ballkan i Hapur” është e rrezikshme dhe përmes saj...

Shkatërrohet një rrjet i trafikut të drogës në Vjenë, arrestohen 24 shqiptarë

Një rrjet i trafikut të drogës i përbërë nga shqiptarë nga Shqipëria dhe Kosova është shkatërruar nga policia e Vjenës. Gjatë operacionit...

KOSOVA SHQIPTARE NUK HIPNOTIZOHET KURRË NGA SERBIA!

Të hipnotizuar nga Vuçiçi, Rama e Zaev po bëjnë ate që po u thotë ndërdija e tyre prej robit! Përderisa Edi Rama...

Sot varroset 18-vjeçarja gurbetçare që humbi jetë në aksidentin e autobusit në Kroaci

Vajza 18-vjeçare, Anjeza Bellanica, e cila humbi jetën në aksidentin tragjik të autobusit në Kroaci, do të varroset sot në Krushë të...

Tronditet Gjermania, shpërthim në një park industrial të kompanive kimike

Një shpërthim në një park industrial për kompani kimike ka tronditur qytetin gjerman të Leverkusenit të martën, duke dërguar një shtëllungë të...

Kurti: Kjo është ditë e rëndë për popullin e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar bashkatdhetarët e lënduar në aksidentin e sotëm në Kroaci. Para mediave, Kurti u uroi të...

Në qendrën kryesore të mjekësisë familjare në qendër të Prishtinës

Në qendrën kryesore të mjekësisë familjare në qendër të Prishtinës , mu desht të kërkoj ndihmë , pas simtomeve që më u...

Kryeministri Kurti udhëton drejt Kroacisë për të vizituar të lënduarit në aksidentin tragjik

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është nisur për në Kroaci për të vizituar bashkatdhetarët e lënduar në aksidentin tragjik të...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...