Nga Zvicra për në vendlindje

U nisëm në ora 21:30 nga Cyrihu për në Portin e Barit, destinacioni ynë është Durrësi. Milanon e kaluam...

NËNA E VAKIVE!

A e dini se "vetëm" shqiptarëve i bëjnë vaki disa gjana!?!?!? P.sh. veç shqiptarëve "iu ik gjumi"!? Apo. veç...

RREPTËSISHT NDALOHET LEXIMI I KËTIJ SHKRIMI nëse jeni të ndjeshëm në papastërti!

Kultura, gjesti, mimika apo dialekti ndryshojnë në çdo disa kilometra. Kështu edhe veset, dhe besimet e ndryshme.

DONIKA GËRVALLA

Sulmohet pandërprerë, pas çdo deklarate të saj! Siç duket dhe po duket, ajo po sulmohet kryesisht nga të tillët:

Zvicër: Kapen 116 kilogramë marihuanë, arrestohen katër kosovarë

Policia zvicerane në një aksion të realizuar së bashku me Administratën Federale të Doganave kanë arritur të kapin në qytetin e Aargaut...

TAKOHEN AKTIVISTËT E LVV, QENGJI NË HELL IDEALI NË ZEMËR

Nga: Hava Kurti Krasniqi Sot në një lokal malor në Kanton Cyrih u takuan Anëtarët e LVV pika...

Kujt i ndihmon Arjeta Musliu ?

Zonjën Arjeta Musliu shumica e njohin nga puna e saj si infermiere në shtëpinë e shëndetit, e viteve të fundit edhe nga...

JETO TANI, JETO

Ajo ishte një plakë tejet simpatike. E pastërt dhe elegante. Sa herë që kaloja andej, gjatë një kursi të punës, ajo ishte...

KUKULLA KOSOVARE

Hava Kurti Krasniqi Tani edhe Kosova e ka kukullën e vet. Kjo kukull e bukur...

KUSH ËSHTË HAJDI?

Hava Kurti Krasniqi Libri "Hajdi" që u përkthye gati në të gjitha gjuhët e botës , u shkrua...

Lajmet e fundit

Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

«Presheva Summer 2021» eveniment sportiv në stadiumin e qytetit

Presheva Summer 2021" eveniment sportiv i cili në stadiumin e qytetit të Preshevës ishte vend ku (ri) bashkoheshin dashuria për vendlindjen dhe...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...