Prej tash diaspora paguan online policën kufitare

Ministria e Diasporës, Ministria e Punëve të Brendshme bashkë me përfaqësuesit e Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS), kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi, me qëllim...

Diaspora e forcon pozitën e Kosovës në negociatat me Serbinë dhe i përshpejton Integrimet...

Sikurse që është e sigurtë se koha ka ardhur të shiqohet forcimi i shtetësisë së Kosovës, ashtu është e sigurtë se koha ka ardhur...

Historia e çiftit shqiptar në Milano që u bë virale me gjestin e tyre...

Duket si një nga ato historitë që tregohen me raste festash, me gjeste bamirësie që i bëjnë njerëzit më të ndjeshëm e i mbushin...

SHSHA në Çikago: Duhet të lajmërohet bota se Ivica Daçiç dhe Serbia kishin bërë...

Institucionet e shtetit të Serbisë po udhëhiqet nga individë me duar të përgjakura në kohën kur kryekrimineli Sllobodan Millosheviq kishte bërë gati skenarin shfarosës...

KLUBET PROMOTOR TË AKTIVITETEVE NË TË MIRË TË KOMBIT

Në edicionin e dhjetë të Odës së Mërgimit në tv Syri Blue, autori dhe drejtuesi i sajë Nexhat Abdiu, kishte sjellë në  Odë një...

Emri/ “Skifteri” shqiptar bën namin në Londër, ja si tentoi të vrasë dhe dy...

Një shqiptar i akuzuar për grabitjen e një biznesi të njohur nuk ka pranuar fajin. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin shqiptar Daniel Muka i cili u...

At Antonio Bellushi, vizitoi selinë e LAPSH-it në Suhr

Musafirët i mirëpriti me shumë dashamirësi, veprimtari i njohur e i dëshmuar i çështjes kombëtare, z.Riza Demaj, i cili, asnjëherë nuk pritoi dhe nuk...

Fjala përshëndetëse në ceremoninë e përurimit të monomentit të Azem Hajdarit në qytetin e...

Në pamundësi të jem bashkë me ju, në këtë ceremoni historike, ku po bëhet përurimi i Memorialit të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari në...

EMISION SUKSESI – PREZENTIM DINJITOZ I DY SHKA, «DARDANIA» DHE «BASHKIMI

    Mbrëmë, në Tv Syri Blue, në Odën e Mërgimit, autori dhe dejtuesi i odës Nexhat Abdiu pati mysafirë  përfaqësuesit e dy Shoqërive Kulturore...

Çifti shqiptar surprizon italianët, gjesti i tyre është fisnik…

Carola Balzaroti e cila ka një supermarket nën drejtim në zonën e Magentës ka përjetuar një ngjarje të veçantë gjatë ditës së djeshme. Një...

Lajmet e fundit

Bllokohen prona e llogari bankare, aksion i përbashkët Kosovë – Zvicër

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka zhvilluar një operacion të bastisjeve në katër lokacione, tri në...

Seminar në Universitetin e Freiburgut me imamët e rinj të xhamive në kuadër të...

Seminar në Univerzitetin e Freiburgut me imamët e rinj të xhamive tona shqiptare që veprojnë në kuadër të Komunitetit Musliman Shqiptar në...

Futbollisti Bashkim Rexhepi pjesë e shkollës FC DARDANIA në St.Gallen të Zvicrës

Futbollisti me prejardhje nga fshati Kurbali – Preshevë Bashkim Rexhepi i cili jeton dhe vepron në St.Gallen të Zvicrës, ai po bën...