Një shqiptar si 007-a: Bëhet hero pasi shpëton një grua

Një shqiptar është kthyer në heroin e ditës në Britaninë e Madhe. Ai shpëtoi jetën e një gruaje që po mbytej në lumin Tamiz të...

E rëndë në Itali/ Qëllohet me armë shqiptari

Një i ri shqiptar është qëlluar me armë dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë. Gjithçka ka ndodhur ne Kazerta, Itali ku shqiptari mësohet...

PAS NJË NGATËRRESE ME BASHKËSHORTEN U HODH NGA BALLKONI

Pas lajmërimit të një rasti të dhunës në familje, një kosovar nga Lenzburgu, vendosi thikën në qafë dhe më pas u...

“Do të të zhduk…”, shqiptari bën për spital gruan në Itali

Një 40-vjeçar shqiptar, resident në Castello, është arrestuar nga policia italiane, pas dhunës që ka ushtruar ndaj gruas së tij. Mediat italiane raportojnë se 40...

Me një Akademi përkujtimore në Langenthal/BE të Zvicrës u kujtua figura e atdhetarit Mikel...

Me një Akademi përkujtimore në Langenthal/BE të Zvicrës u kujtua figura e atdhetarit Mikel Kuzhnini. Në Langenthal/BE të Zvicrës,...

Në Zvicër, një i ri shqiptarë, baba i dy fëmijeve martohet me plakën 70...

Lausanne, 13 mars -Për të jetuar në Zvicër, një kosovar shkoi të martohej me një të shtatëdhjetëvjeçare. Martesa e ndyrë ju refuzua një çifti...

Mesazh me eshtra kafshe, pranga 34 vjeçarit shqiptar që tmerroi tregtarin italian

Një 34 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia lokale italiane në Chieti nën akuzën e grabitjes së parave kundër një tregtari në Francavilla al...

Dy nga 11 marrëveshjet e dy qeverive për diasporën

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi ka pritur në takim ekspertë nga diaspora në kuadër të organizatës Germin. Në këtë takim, Gashi ka treguar objektivat dhe...

Shoferi i dehur u merr jetën dy shqiptarëve në Greqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të mërkure, ku dy shqiptarë kanë gjetur vdekjen. Siç raportojnë mediat greke, kamioni që drejtohej nga...

Historia e çiftit shqiptar në Milano që u bë virale me gjestin e tyre...

Duket si një nga ato historitë që tregohen me raste festash, me gjeste bamirësie që i bëjnë njerëzit më të ndjeshëm e i mbushin...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...