“Kryesia dhe Abdixhiku janë në situatë të rëndë”, ky është paralajmërimi për LDK-në

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës tashmë ka marr vendim që të marrë pjesë në seancën, ku priret të votohet për presidente...

Disa vende evropiane kanë filluar të lëshojnë pe dhe të lehtësojnë masat për shkak...

Koronavirusi po përhapet në vendet evropiane, megjithatë, disa vende po mendojnë të lehtësojnë masat. Kjo për shkak se në disa shtete është...

E tmerrshme/ Shqiptari masakron të bijën 1-vjeçe, i thyen dy brinjë. Gruaja e kuptoi...

Ne gjendje te rende per jeten nje vajze qe kishte pak qe kishte mbushur vitin. Ajo u dergua ne gjendje kritike per jeten ne...

Boksieri Kosovar nga Austria Fitim Ukelli flet kësaj radhe për sukseset e tij në...

Syri.tv: Përshëndetje Fitim, mirë se erdhe në intervistën për rubrikën javore Bardhë e Zi Fitim Ukelli: Përshëndetje faleminderit...

Çështja e shqiptarëve në jug të Serbisë të përfshihet në dialog

PRESHEVË – Shaip Kamberi, deputet nga Bujanovci, kryetar i grupit të vetëm opozitar në parlamentin serb kritikon politikën e Vuçiqit ndaj shqiptarëve...

INTERVISTË ME KRYETARIN E FONDACIONIT “BESA” NË BAVARI Z. ANTON KRASNIQI

    Intervistoi: Mustafë Krasniqi –Për lexuesin: kush është z. Anton Krasniqi?  Anton Krasniqi: Sëpari, më lejoni ta përshëndes lexuesin tuaj dhe juve, që më nderuat me intervistën...

Stone Castle në panairin më të madh të Nju Jorkut, për verërat dhe pijet...

NEW YORK CITY : Panairi “VinExpo” New York 2019 për dy ditë me radhë më 5 dhe 7 mars, u bë edhe një herw vendi...

Shuhen shpresat për azil në Francë

Projektligji shkurton afatin e aplikimit të kërkesës për azil dhe dyfishon kohën që emigrantë të paligjshëm mund të mbahen në burg. Një emigrant që...

«Mirsevjen» Koron virus! Sa trima paskemi qenë more jahu?! Edhe...

Sa trima paskemi qenë more jahu?!Edhe vdekjes po i themi;-"Mirësevjen"! Po,jam unë e para, ndoshta edhe e vetmja që...

Poezia emocionuese e Lokes: Pse Rugovë s’po flet me mue, se jam …

Unë një ditë në Prishtinë kam shku te Rugova jam afruae, pse Rugovë s’po flet me mue, se jam ardh me të vizitue, për...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...