Strategji dhe plan veprimi për Diasporën, institucionet që krijohen

Pas miratimit të ligjit tashmë ka një strategji dhe plan veprimi për Diasporën. Pas një pune intensive të ministrit të Diasporës dhe Grupit Ndërministror...

Armë dhe trafik droge, arrestohen 20 shqiptarë në Itali

Një operacion blic antidrogë i karabinierëve dhe Guardia di Finanza në provincat e Chieti, Genova, Campobasso e Fogia kanë çuar në pranga një bandë...

Vrasja e familjes Pocesta mund të ishte planifikuar në Itali. Sekuestrohet banesa e tyre,...

Detaje të tjera zbulohen nga vrasja e familjes Pocesta në Dibër të Madhe në Maqedoni, krim për të cilin është akuzuar vajza e tyre...

Vëllai i Jusuf Gërvallës: Krye ball-zhigosurit dhe shërbëtorëve të tij

NGA: AVDYL GËRVALLA /Gjenevë, më 25 dhjetor 2020 Më pak se 40 ditë më kanë mbetur për të dëshmuar ty...

Regjisori shqiptar Fisnik Maxhuni nga Zvicra zgjedhet për Berlinalen

Fisnik Maxhuni është një nga 255 artistët që janë zgjedhur për talentet e Berlinales. Takimi me te. Flokët të...

Zbulohet plantacioni i kanabisit, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Sërish një plantacion tjeter i mbjellë me bimen e kanabisit. Dhe karabinierët italaliane që kanë bërë zbulimin e kësaj parcelle, kanë arsye të besojnë...

Pse, Gripi po përhapet në Zvicër

Gjatë javës së kaluar 120 mjekë në sistemin e raportimit të ashtuquajtur “Sentinell” kanë raportuar më shumë se 17 raste të dyshuara të gripit....

Kosova është e lodhur dhe nuk din si te ecën përpara me politikë!

Nga këndvështrimi im si krijues i artit, do te ishte ide e mire nëse Amerika e merë menaxhimin e shtetit te Kosovës për një...

Arrestohet grabitësi shqiptar në Itali, lidhi këmbë e duar një 84 vjeçare

Një shqiptar është arrestuar në Asiz të Italisë sepse shkeli vendimin e Gjykatës në Asti, e cila kishte lënë ndaj tij masën e arrestit...

Nxënës dhe mësimdhënës istogas për vizitë në Gjermani

Nxënës dhe mësimdhënës të Shkollës fillore "Trepça" në Banjë të Istogut, me ftesë të Shoqatës humanitare AWO, me qëllim të marrjes së përvojave më...

Lajmet e fundit

ZGJOHU

Emri yt në gjakun tim Nëpër vena poshtë e lart Zgjohu shpirt mos u dorëzo Një buzëqeshje ma dhuro Dora jote ka shumë fjalë Eja e...

Sot po e kujtojm mikun tonë Agron Bajramin, me një poezi për këngë.

Për Agron Bajramin N`kraht e shqipes qëndisë me vija Del një djalë nga Arbëria, Si shqiponjë n`folen e vet, Agron Bajrami, o la amanet. Agron Bajrami qyshë...

Lufta kundër krimit të organizuar është e pakompromis dhe e panegociueshme.

Të negociosh e të bësh kompromis me krimin është të bëhesh njëri prej tyre. Prandaj aksioni i sotëm...