Rusia dhe Kina po zhvillojnë stërvitje të përbashkët, bashkohen mijëra ushtarë

Rusia dhe Kina po zhvillojnë një stërvitje të përbashkët ushtarake mes presionit në rritje nga Perëndimi, shkruan Daily Mail.

Ishte duke u ndjekur nga Policia 28 vjeçari nga Kosova mbytet në lum në...

Një tragjedi ka ndodhur në Ticino të Zvicërs, ku një 28 vjeçar është mbytur në lum duke i ikur policisë, transmeton Insajderi.

​“Kopshtarët” shqiptarë mbillnin drogë në Spanjë, arrestohen disa persona

Një bandë që kultivonte lëndë narkotike është shkatërruar nga policia spanjolle, ndërsa në pranga kanë rënë edhe shtetas shqiptarë.

Zgjedhjet në Kosovë, regjistrimi i votuesve jashtë vendit afat deri më 18 gusht

Në Kosovë më 17 tetor do të mbahen zgjedhjet lokale. Nga ane Komisionit Qendror të Zgjedhjeve atje është lënë afati 10 korrik...

Zvicra ngre alarmin: Shqiptarët nga Kosova po e sjellin virusin me vete në shtëpi

Sipas Drejtorisë Shëndetësore të Cyrihut, gjithnjë e më shumë njerëz që kthehen nga Kosova po e sjellin virusin në Zvicër, shkruan Blick.ch...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

JO KOSOVA POR SERBIA ËSHTË AJO QË PO E MBA PENG BALLKANIN!

▪︎Ka shumë gjëra që nuk shkojnë në projektin 'OPEN BALKAN' të Vuçicit, Ramës e Zaevit, por ajo që nuk shkon fare është...

328 TË INFEKTUAR ME MUTACIONIN DELTA TË COVID-19 NË KINË. I GJITHË VENDI NË...

PEKINI IZOLON 6 KOMUNITETE BANIMI TË TJERA Të 31 provincat në të gjithë kinën, kanë ngritur alarmin ndaj banorëve...

Të shtëna në Berlin, katër persona të lënduar

Një përleshje e dhunshme ndodhi afër në një parking të dyqaneve në pjesën veriore të Berlinit të premten, duke lënë katër persona...

Letër e hapur nga intelektualët shqiptarë lidhur me “Mini-shengenin Ballkanik” drejtuar gjithë popullit shqiptar...

I nderuar Popull Shqiptar, të nderuara Intelektuale dhe Intelektual Shqiptar, e nderuara Qeveria e Shqipërisë, e nderuara Qeveria e Kosovës në shkuarje...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...