Kjo është Kosova jonë, jo që e zbuluam sot , por e tillë është...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Kjo është Kosova jonë, jo që e zbuluam sot , por e tillë është tash...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti…. Kur të vjen shpirti n’ fyt!

Nga: Blerina Ademi Sahiti Nëse shumë, sa është ajo shumë? Aq shumë sa mezi në hartë arrin ta gjen një nxënës i shkollës fillore. Sa është...

PRITJE

Nëntë orë pritje në këmbë në aeroportin Adem Jashari nuk ka dert i thash vetes: nëntë plagë i kishin të parët dhe zgjoheshin nga varri po...

Rrugës nuk i dihet!

Shumë halle kanë mërgimtarët! Rrugët e tyre andej e këndej janë plot pritje, sfida, e me të panjohura.

Duart i ngre drejt qiellit e lus Zotin me m ‘fal për mërzinë që...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Mbaj mend si sot, fort i ri, hala pa i mbush 19 mora rrugën pa...

Ramë Lahaj i reagon publikisht Edi Ramës: Thuaj jo Bregoviqit kryeministër, tregohu burrë një...

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, i ka bërë një kërkesë publike kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Lajmi për vdekjen e Ramushit Tahirit më preku thellë!

Ramushi ka qenë një prej intelektualëve të rrallë, njohës i rrethanave politike shqiptare, ballkanike e ndërkombëtare! Një njeri i dijes i punës...

Afaristi nga Presheva Reshat Abdyli pjesë e «Bardh e Zi» në portalin www Syri.TV...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar z.Abdyli mirë se na erdhët në Rubrikën Bardh e Zi në portalit www.Syri.tv nga Mërgata? RESHAT ABDYLI:...

Shqiptari mbyt gruan dhe më pas var veten në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në San Martino, të Italisë. Mëngjesin e ditës së djeshme, një shqiptar ka vrarë gruan dhe...

Statistikat e të huajve për gjysmën e parë të vitit 2021

Bern -Wabern, 12 gusht 2021 - Imigrimi në Zvicër u rrit me 3.9 përqind...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...