NË ÇDO QYTET DHE KOMUNË TË KOSOVËS TË NGRITET NJË LAPIDAR PËR TË BURGOSURIT...

Fatmir Brajshori-Tushi Sot, kur Kosova që nga 12 qershori i vitit1999, po frymon lirshëm, falë sakrificës dhe luftës...

30 Vjet Shkollë e Parë Shqipe në Zvicër – një takim i veprimtarëve...

Vaxhid Sejdiu – Glarus, tetor 2020       … më 8 tetor 2020, veprimtarët kryesorë që e bënë Shkollën e parë...

Të dashurit tonë Arif, Nifë, Enver, familje Arifaj, me shpirtë jemi në dhimbjen tuaj!

(Dy engjëjve tonë, Hasan dhe Blerian A. Arifaj, postmortem) Ev po fort është mbytun n´lot Mërgata jème,e ka gozhdua...

DR. MENTOR BILALI, SHEF MJEKËSOR I SPITALIT REGJIONAL NË LANGENTHAL

Këtë e bënë të njohur miku dhe kolegu i tij dr, Florim Cuculi. Që nga fillimi i vitit...

RUAJTJA E IDENTITETIT KOMBËTAR SHQIPTAR PËRMES MËSIMIT TË GJUHËS SHQIPE NË ZVICËR

Dalip Greca Dr. Vaxhid Sejdiu mësues dhe veprimtar shumëvjeçar i L.A.P.Sh.-së në Zvicër dhe koordinator i Shkollave Shqipe në...

BASHKËPUNËTORJA E TV SYRI, MODERATORJA FATIME KALIMASHI, NDEROHET ME TITULLIN AMBASADORE E PAQES

Kështu bënë të ditur ajo në profilin e sajë në facebook. AMBASADORE E PAQES Nga Federata për Paqen Universale

I RIU NGA LUGINA I LINDUR NË ZVICËR, ELZAN MEHMETI, PRETENDON MAJAT E SUKSESIT...

I lindur në Valenstadt të Kt. St. Gallen-it, gjashtëvjeçari nga Lugina stërvitet intenzivishtë në shkollën e njohur të Kickboxit...

NJË VOTIM I 27 SHTATORIT NË ZVICËR, SI NJË TEST MADHOR I POLITIKËS NDAJ...

Lirim Begzati Me votimin e radhës në Zvicër, më 27 shtator 2020, kërkohet t’i...

Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër (UKSHFZ) përgëzon Agim Ademin për vendimin...

Lajmi për rikthimin e gjykimit nga fillimi ndaj presidentit të FFK-së është lajm i mirë jo vetëm për Agim Ademin por për...

NGUSHËLLIME FAMILJES SË NDERUAR SHEHDADI NË GJAKOVË

Me rastin që KASTRIOTI  u nda nga jeta, më i dashuri për Ju në veçanti, për farefis,...

Lajmet e fundit

Kryeministri armen nuk sheh zgjidhje diplomatike të konfliktit për Nagorno-Karabakun

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian i ka thënë kombit se nuk sheh mundësi të zgjidhjes diplomatike të konfliktit për rajonin e Nagorno-Karabakut,...

Kosovari e Serbi bënin gara me vetura në rrugët e Zvicrës, ju ndodhë e...

Një kosovar dhe një serb janë po përballen me burgim pasi kishin bërë gara me vetura në autostradën A1 në Ostaargau në...

NË ÇDO QYTET DHE KOMUNË TË KOSOVËS TË NGRITET NJË LAPIDAR PËR TË BURGOSURIT...

Fatmir Brajshori-Tushi Sot, kur Kosova që nga 12 qershori i vitit1999, po frymon lirshëm, falë sakrificës dhe luftës...