Taksapaguesit amerikan po kontribuojnë në zhvillimin e shtetit

Ministri i Financave Bedri Hamza, priti në takim delegacionin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), të kryesuar nga zëvendëspresidentja e Korporatës së Sfidave...

Krijuesi i Ethereum: Kriptovalutat mund të bien në zero

Vitalik Buterin, krijuesi i Ethereum, me anë të një postimi në Twitter ka paralajmëruar përcjellësit e tij se vlera e kriptovalutave mund të bie...

Mbi 1 miliard euro të hyrat e buxhetit gjatë vitit 2017

Është mbajtur sot mbledhja e 29-të e Qeverisë së Kosovës. Ndër të tjerash Qeveria e Kosovës ka miratuar Raportin e pasqyrave preliminare financiare për ekzekutimin...

BB prezanton raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë organizon sot një konferencë për gazetarë ku do të prezantojë numrin më të ri të Raportit të Rregullt...

Sa mund ta pengojë Beogradi regjistrimin e Trepçës si ndërmarrje publike

Ndërmarrja industriale metalurgjike Trepça, nuk po mund të regjistrohet si ndërmarrje publike me aksione edhe të punëtorëve, për faktin që punëtorët serb të kësaj...

Dy miliardë dollarë të ardhurat e Facebook mund të jetë në rrezik pas skandalit

Rreth 3 për qind e të ardhurave vjetore të reklamave në Facebook mund të jenë në rrezik për shkak të skandalit që përfshin trajtimin...

Testi për patentë shoferë pritet të jetë elektronik

Shumë shpejt provimet me shkrim për patentë shofer pritet të realizohen në mënyrë elektronike. Kjo për shkak të projektit “e-testimit” të nënshkruar mes Ministrisë...

Lidhjet e Durim Limajt në tregun e naftës

Para se të emërohej shef kabineti në Ministrinë e Industrisë dhe Tregtisë (MTI), Durim Limaj ishte i përfshirë direkt në tregun e naftës në...

Nafta fillon javën me rritje

Çmimet e naftës e nisën javën në rritje, duke prekur nivelin më të lartë në dy javët e fundit. Dy referuesit kryesorë po mbështeten...

Zona ekonomike për joshjen e investitorëve amerikanë

Përgatitjet për vënien në funksion të zonës ekonomike amerikane në Kosovë janë duke vazhduar, bëjnë të ditur përfaqësues të Qeverisë së Kosovës. Lehtësirat ekonomike dhe infrastruktura...

Lajmet e fundit

RREZONA RAMADANI NJË HISTORI FURTUNË E GOLAVE NË FUTBOLL

Rrezona Ramadani një futbolliste e dashur që na mahnitë me stilin e saj në fushë. Një vajzë që me...

Zvicra fiton ndaj Turqisë, Shaqiri lojtari i ndeshjes

Zvicra ka arritur që ta mposht Turqinë me rezultat 3-1 fal golit të Seferoviq dhe dy golave të Shaqirit ndërsa për Turqinë...

TAKOHEN AKTIVISTËT E LVV, QENGJI NË HELL IDEALI NË ZEMËR

Nga: Hava Kurti Krasniqi Sot në një lokal malor në Kanton Cyrih u takuan Anëtarët e LVV pika...