SHELL fillon operacionet e veta në Kosovë (FOTO)

8 pikat e para të derivateve të kompanisë globale energjetike SHELL në Kosovë janë tashmë të hapura për shitje. Ardhja e SHELL-it është një...

Lajm i mirë për Trepçën

Ministri i i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala edhe zyrtarisht ia dorëzoi certifikatën e regjistrimit të biznesit të kombinatit metalurgjik “Trepça” ministrit të Zhvillimit...

Arabia Saudite ndërton mega-qytetin me një sipërfaqe prej 26.500 kilometra katrorë, që do të...

Arabia Saudite planifikon të ndërtoj mega-qytetin, në të cilin do të investoj 500 miliardë dollarë nën patronazhin e princit Mohammed bin Salman, si pjesë...

Për 90 ditë, Kosova ndali importin nga Serbia

90 ditë, pas vendosjes së taksës doganore 100 për qind, ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës,importi i produkteve serbe në drejtim të Kosovës ka...

Vendi drejt krizës së grurit

Gruri vendor po i mungon tregut edhe pse toka e plleshme bujqësore nuk mungon. Një ndër arsyet e këtij deficiti janë edhe kushtet e...

Minatorët në grevë

Punëtorët e Trepçës nën organizimin e Sindikatës së Trepçës si dhe menaxhmenti kanë mbajtur sot një grevë njëorëshe në shenjë pakënaqësie me draft-statutin e...

Ja kur lirohet rruga Kaçanik-Hani i Elezit

Brenda 5 ditëve do të lëshohet për qarkullim rruga e bllokuar Kaçanik-Hani i Elezit. Kështu ka thënë për KTV-në zv. ministri i Infrastrukturës, Rexhep...

Nuk votohet Projektligji që mundëson blerjen e veturave më të vjetra se 10 vite

Komisioni për Buxhet dhe Financa me shumicë votash kanë votuar kundër lejimit të importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet. Gjatë shqyrtimit të...

Si i ‘plaçkiti’ Qeveria 53 milionë euro për Bechtelin?

Në dy dokumente të brendshme të Qeverisë së Kosovës zbulohen shumë detaje sesi ka ardhur deri të ndëshkimi prej 53 milionë eurove nga kompania...

Rritet eksporti i prodhimeve kosovare

Institucionet e Kosovës po vazhdojnë punën që të ketë sa më shumë lehtësira për bizneset e Kosovës. Këshilltari i ministrit të financave Lulzim Rafuna,  tha...

Lajmet e fundit

RREZONA RAMADANI NJË HISTORI FURTUNË E GOLAVE NË FUTBOLL

Rrezona Ramadani një futbolliste e dashur që na mahnitë me stilin e saj në fushë. Një vajzë që me...

Zvicra fiton ndaj Turqisë, Shaqiri lojtari i ndeshjes

Zvicra ka arritur që ta mposht Turqinë me rezultat 3-1 fal golit të Seferoviq dhe dy golave të Shaqirit ndërsa për Turqinë...

TAKOHEN AKTIVISTËT E LVV, QENGJI NË HELL IDEALI NË ZEMËR

Nga: Hava Kurti Krasniqi Sot në një lokal malor në Kanton Cyrih u takuan Anëtarët e LVV pika...