Blerina Ademi Sahiti kandidate për ulëse në kuvendin komunal të Mitrovicës, e rreshtuar në...

Blerina Ademi Sahiti, është një grua aktive dhe ambicioze! Ajo, sot është nënë e tre fëmijëve, dhe përveç përgjegjësive...

‘Open Balkan’, Vuçiç troket gotën me Ramën dhe Zaevin në Slloveni

Kryeministri Edi Rama mori pjesë dy ditë më parë në një darkë pune me Kryeministrin maqedonas Zoran Zaev dhe Presidentin e Serbisë...

Një ditë e një pacienti në Mitrovicë

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Mjeku është profesion i shpirtit! Është biznes shumë fisnik dhe i përgjegjshëm,...

Statistikat e të huajve për gjysmën e parë të vitit 2021

Bern -Wabern, 12 gusht 2021 - Imigrimi në Zvicër u rrit me 3.9 përqind...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

Zjarret dalin jashtë kontrollit në Greqi, kryeministri paralajmëron: Më e keqja s’ka ardhur akoma

Zjarret, që prej ditësh shkrumbojnë gjithçka u del përpara në Athinë, kanë dalë jashtë kontrollit. Temperaturat e larta dhe era e fortë...

Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...

Grenell lajmërohet nga Beogradi, shijon jetën e natës me ministrin serb: Shqiptarët e vërshojnë...

Diplomati amerikan dhe ish i dërguari special për Kosovën, Richard Grenell po qëndron në Beograd, ku edhe po e shijon jetën e...

Abdixhiku për ‘Open Balkan’: Integrimi ekonomik ballkanik ka kuptim vetëm pasi Serbia ta njeh...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiki ka thënë sot se integrimi ekonomik ballkanik ka kuptim vetëm atëherë kur Serbia e...

Lajmet e fundit

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...