«KF LUGINA» NGA PRESHEVA VLERËSON ME MIRËNJOHJE GAZETARIN E SYRI.TV NGA ZVICËRA ARBEN MEHMETI.

 Është hera e tretë që gazetari i televizionit SYRI.TV Arben Mehmeti shpërblehet me  mirënjohe.  Kështu ndodhi edhe sot...

Malcolm: Serbia kurrë nuk është njohur ndërkombëtarisht me Kosovën si pjesë të saj

“Kur një territor kalon nga një shtet në tjetrin me ndihmën e okupimit dhe atë gjatë kohës së luftës, ai akt pas...

Prokuroria kërkon dënimin e Gani Gecit për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, i akuzuari thotë...

Prokurori Naim Beka ka kërkuar dënimin e ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, lidhur më akuzën për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit...

Wuhani, «qyteti i heronjëve». Jeta, një vit pas pandemisë

Wuhani ishte kthyer prej kohësh destinacioni im kryesor për parë si kishte ndryshuar jeta pas shpërthimit të Covid-19, por isha duke pritur momentin e...

NDRYSHIMET ADMINISTRATIVE TERRITORIALE NË REPUBLIKËN POPULLORE TË SERBISË NË VITIN 1834-1954

/ Komuna e Leposaviqit dhe disa vendbanime të komunës së Rashkës iu bashkangjitën Kosovës, më vitin 1959/ Xhemaledin...

Reagim i ashpër i mediave Serbe pasi ish-avokati i gjeneralit kroat Ante Gotovina, Gregory...

Mediat serbe kanë reaguar me nervozë pasi ish-avokati i gjeneralit kroat Ante Gotovina, Gregory W. Kehoe ka pranuar të jetë avokat i...

Sulmet ndaj Tel Aviv – Netanjahu: Operacioni i Gazës «për aq kohë sa është...

Keystone/dpa/Mohammed Talatene Sipas kryeministrit Benjamin Netanyahu, operacioni ushtarak i Izraelit kundër Hamasit në pushtet në Rripin e Gazës do të "vazhdojë për aq...

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga 22 vota...

Kjo është marrëveshja që e dërgon në opozitë Shqiprim Arifin dhe partinë e Aleksandër...

Në zyret e PVD-së, sot rreth orës 16:15 është nënshkruar marrëveshja për krijimin e qeverisjes së re të formuar nga PDSH, PVD,...

Ju nuk çuditeni që shqiptarët e Kosovës kanë pasaporta serbe, e kishe po çuditeni...

Postimi i plotë: “Kryeministri ynë idealist. Veç një cinik dhe një injorant i sheh shqiptarët e ndarë.

Lajmet e fundit

Qendra për Art Bashkëkohor Prishtina shpall të hapur thirrjen për pjesëmarrës në edicionin e...

Stacion - Qendra për Art Bashkëkohor Prishtina ka kënaqësinë të shpall të hapur thirrjen për pjesëmarrës të interesuar në edicionin e gjashtë...

RREZONA RAMADANI NJË HISTORI FURTUNË E GOLAVE NË FUTBOLL

Rrezona Ramadani një futbolliste e dashur që na mahnitë me stilin e saj në fushë. Një vajzë që me...

Zvicra fiton ndaj Turqisë, Shaqiri lojtari i ndeshjes

Zvicra ka arritur që ta mposht Turqinë me rezultat 3-1 fal golit të Seferoviq dhe dy golave të Shaqirit ndërsa për Turqinë...