3 të vdekur, 1 i zhdukur nga moti i ligë në Bullgari

0
425

Bullgari
Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është zhdukur si pasojë e shirave të rrebeshtë që goditen pjesët e ulëta të qytetit të portit të Detit të Zi, Bourgas, dhe vërshuan disa fshatra në rrethinë të mërkurën, njoftojnë autoritetet lokale.

Të paktën pesë fshatra kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e shirave të mëdha.

Sipas meteorologëve, shira të mëdha pritet të vazhdojnë edhe sot gjatë ditës.