25-vjeçarja mashtroi se e kanë rrëmbyer për disa çaste romantike me të dashurin

0
281

Një grua që mashtroi se ishte rrëmbyer nga dikush për të takuar të dashurin është dënuar me 6 muaj burg nga gjykata franceze.Sandy Gaillard, një aktiviste e Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë bëri që një grup prej 50 ushtarësh dhe një helikopteri të viheshin në kërkim të saj.

Ajo është e divorcuar nga i shoqi, por jetonte me një të dashur ndërsa mashtroi për të takuar një mashkull tjetër.

25-vjecarja u gjobit me 5 mijë euro dhe u detyrua të linte takim me një psikolog. Djali i saj njoftoi policinë se e ëma po mbahej peng dhe pas 24 orësh kërkime u zbulua se ajo nuk kishte shenja traume.

Sipas BBC, historia e saj ishte tepër e dyshimte dhe autoritetet filluan kërkimet duke zbuluar se ajo bëri gjithçka për të kaluar disa pushime romantike me të dashurinë e saj.