Samsung vlerësohet me 36 çmime për dizajnin dhe teknologjinë e shkëlqyer në CES 2018...

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri global në teknologji, njoftoi sot se 36 produktet e saj më të fundit janë vlerësuar si fituese në CES®...

Dështim i tillë nuk pritej: iPhone X “sillet çuditshëm”

Kur është fjala për specifikimet, mund të thuhet se iPhone X i Apple përfaqëson “një pajisje bishë”. Megjithatë, përdorimi i aplikacioneve në këtë pajisje është...

Përdoruesit e OnePlus do të vlerësojnë modelin e ri!

Drejtori i OnePlus CEO, Pete Lau shkroi një mesazh të paqartë në lidhje me koston e OnePlus 5T dhe bashkëthemeluesi i tij, Carl Pei...

Samsung, gati për celularin «radikal» Galaxy S9

Para 7 muajsh u prezantua Samsung Galaxy S8 dhe që tani kanë dalë zëra për Galaxy S9. “Ice Universe” ka publikuar në Twitter se pjesa...

Tashmë mund t’i fshijmë mesazhet në WhatsApp: vetëm 7 minuta kohë

Një lajm i mirë na vjen nga WhatsApp. Tashmë të gjithë do të keni mundësi që një mesazh të dërguar gabimisht ta fshini. Në dispozicion...

Facebook e di kur dashuroheni dhe ndaheni

Facebook ka angazhuar grupin e shkencëtarëve të specializuar për studimin e marrëdhënieve emocionale në këtë rrjet shoqëror. Ja çfarë kanë gjetur. E arritura më e...

iPhone X shfaqet në video

iPhone i ri i Apple, modeli X do të lansohet të premten më 3 nëntor, telefoni do të fillojë shitjen me para-porosi këtë të...

Google paguan hakerët që gjejnë gabime në aplikacionet e Androidit

Google shpreson se do të përmirësojë kualitetin e aplikacioneve në Play Store me prezantimin e programit të ri bounty, i cili në tërësi është...

Është vetëm 11-vjeçe, fiton çmimin shkencëtarja më e re e SHBA-ve

Ajo është vetëm 11 vjeçe dhe ka marrë çmimin si shkencëtarja më e re e Amerikës, për shpikjen e saj fenomenale: një mënyrë të...

Apple nuk heq dorë nga Mac Mini

Apple ka lënë pasdite kompjuterin Mac Mini, pasi që sistemi ka marrë një numër të vogël të përditësimeve viteve të fundit. Shefi i kompanisë, Tim...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....