Audi prezanton makinën fluturuese

Makinat fluturuese kanë filluar të tërheqin vëmendje mjaft shumë kohëve të fundit, kështu që edhe Audi nuk ka qëndruar duarkryq. Audi ka bashkuar forcat me...

Tashmë mund t’i fshijmë mesazhet në WhatsApp: vetëm 7 minuta kohë

Një lajm i mirë na vjen nga WhatsApp. Tashmë të gjithë do të keni mundësi që një mesazh të dërguar gabimisht ta fshini. Në dispozicion...

Të martën mbahet konferenca ‘Identifikimi, reagimi dhe raportimi i ngacmimit’

Në kuadër të Ditës Botërore kundër dhunës ndaj gruas/vajzave, komuniteti Cyber Security and Privacy mbështetur edhe nga UBT, nesër ( e martë), duke filluar...

Kështu do duket modeli i ri i Sony Xperia

Deri më tani, tashmë kemi zbuluar se telefoni i ardhshëm Sony Xperia XA2 Ultra po mban numrin e modelit H4233, dhe tani kemi imazhe...

Google sjell për përdoruesit e smartphonëve njohjen inteligjente të imazheve

Me anë të softuerit Google Lens, do të bëhet e mundur njohja e bar kodeve, QR code dhe mund të përkthejë automatikisht tekstet e...

A e dini përse aeroplanët nuk fluturojnë mbi Tibet?

Të gjitha aviokompanitë kanë një rregull sa i përket fluturimit mbi hapësirën ajrore të Tibetit, shmangeni atë. I quajtur si “Çatia e Tokës” për shkak...

Dropbox pritet të del në bursë

Kompania që ofron shërbimin cloud Dropbox, ka nisur përgatitjet për daljen në bursë e cila e vlerëson 30 për qind më pak sesa vlente...

Audi RS5 Coupe vs BMW M4 Competition Pack, ja kush e fitoi garën

Është testuar edhe njëherë rivaliteti ndërmjet Audi dhe BMW duke garuar me modelet RS5 Coupe dhe M4 Competition Pack. Në këtë garë Audi është e...

YouTube pati ndërprerje globale, por tani është kthyer

YouTube ka përjetuar një ndërprerje të madhe. Përdoruesit në të gjithë botën filluan të vërejnë se faqet e shërbimit të videos dhe aplikacionet telefonike...

Ekspertë të sigurisë kibernetike lëshojnë alarmin mbi mundësinë që rrjeti 4G të shfrytëzohet nga...

Ekspertë të sigurisë kibernetike lëshojnë alarmin mbi mundësinë që rrjeti 4G të shfrytëzohet nga hakerat për të dëmtuar telefonat, por edhe më tepër. Universiteti Purdue...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....