FOTO/ Tërmeti në Kroaci, shqiptari shpërndan bukë falas

0
154

Akt human i një shqiptari në Kroaci, i cili po bën xhiron e rrjetit.

Një rrjetet sociale po shpërndahen disa foto nga gjesti që ngjall emocione, ku thuhet se i riu është nga Hasi i Kosovës dhe quhet Alban Morina

“Unë e di që nuk është koha për të agjëruar, por ata që nuk kanë ushqim sonte dhe nesër e që gjenden në shesh”, shkruan shqiptari në Facebook.

al2
al1
al3
al4

Deri tani, si pasojë e tërmetit 6.4 ballë, kanë humbur jetën 7 persona.