Sejdiu: Isa Mustafa Të Japë Dorëheqje, Po Ashtu Edhe Haziri, Veliu Dhe Sfarqa

0
433

Fatmir Sejdiu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Debat Plus ka thënë se Isa Mustafa duhet të shqyrtojë dorëheqjen nga kreu i partisë, për shkak të humbjes në zgjedhjet e 6 tetorit, transmeton PeriskopiSipas Sejdiut, po ashtu dorëheqje nga pozitat e tyre duhet të japin edhe Lutfi Haziri, Agim Veliu, Muharrem Sfarqa, për shkak të mos suksesit të tyre në udhëheqjen e komunave.‘’Isa Mustafa duhet të japë dorëheqje. Ka mobilizuar njerëzit dhe ka ndërtuar strukturën…Ju kishim lutur qe te shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis qe ta mirembajm faqen, ju faleminderit..

Përgjegjësi kanë edhe kandidatët nga komunat që kanë qenë kryetarë degësh. Muharrem Sfarqa, Lutfi Haziri, kemi zbritje të komunave, po e zëmë Podujeva. Ka edhe ndonjë degë tjetër. Ata që kanë humbë, asnjëri s’kanë mbushur bonusin e nevojshëm për të siguruar pikë’’