Britani: 393 viktima nga Covid-19 në një ditë, në total 1,801 të vdekur

0
199
Two people waring masks stand at the top of a bank of escalators in London's Waterloo Station in London, Tuesday, March 24, 2020. Britain's Prime Minister Boris Johnson on Monday imposed its most draconian peacetime restrictions due to the spread of the coronavirus on businesses and gatherings, health workers begged for more gear, saying they felt like "cannon fodder." For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate symptoms. For some it can cause more severe illness. (AP Photo/Matt Dunham)

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 393 viktima nga Covid-19 në Britaninë e Madhe.

Ky është numri më i lartë i vdekjeve në një ditë deri më tani në vend, shkruan BBC.

Një total prej 1,801 personash kanë vdekur nga koronavirusi në të gjithë Britaninë e Madhe, përfshirë 367 të tjerë në Angli, 13 në Skoci, 7në Uells dhe 6 në Irlandën Veriore.

Ndërkohë numri i të infekruarve ka shkuar në 22,465.