Fotomodeli i mirënjohur nga Kosova Meriton Aliu

0
777

Fotomodeli i mirënjohur nga Kosova Meriton Aliu, sot përkujton personi më të dashur në familje, që e humbi para pes vite , ai sot me mall dhe me lot në sy e për kujton Babin e tij qe aqe shumë i mungon . Aliu jo qe e kishte baba ai e kishte shokë dhe gjithë në jetë.
Më poshtë mundeni ta lexoni letrën e tij që e ka shkruajtur me mall për Babin e tij .

Idashuri Baba

Pes vite kaluan si kater muaj, shpejt, por nga malli per ty po me duken si kater mije viite.
Ditet kalojne e dhimbja po rritet edhe me shume, po i mungon mamit, mua, shtepise, oborrit, mehalles.. sikur qielli po rri i ngrysur edhe kur ka diell, shi cdo here ne fytyren tone.
Baba, e di qe s’mundem te te kthej ketu.
por nga mendja e nga shpirti im nuk do te t’largoj kurre.
Dashuria ime per ty rritet bashke me mallin qe ma ndjen shpirti per perqafimin tend
Do te shihemi nje dite, ne boten tjeter
Prandaj nuk po merzitem, sepse e di qe po na pret atje