Kush i mbush syt me lotë bukuroshes Shkodrane.

0
863

Interviste me këngëtaren Shkodrane Elisa Kalaj

Syri.tv: Elisa Kalaj Shkodrane, nga e mer ketë bukuri kaq sexy?

Elisa Kalaj: Thjeshtesia e ben njeriun me të bukur ..

Syri.tv: Kush ti mbush syt me lot?

Elisa Kalaj: Vetem qepa

Syri.tv: Sa vite jeni ne skenen muzikore?

Elisa Kalaj: Qysh në fëmiri merem me muzike kurse 5 vite te fundit jam aktive.

Syri.tv: Cfar mendimi keni si  artiste  e Estrades Shqiptare?


Elisa Kalaj: Respekt për gjith Estraden

Syri.tv: Sa vjeqe jeni?

Elisa Kalaj: 24 edhe pak Dite

Syri.tv. Momenti më qeshark që të ka ndodhur nē skene?

Elisa Kalaj: Jane shume raste, spo di me nda nje konkret

Syri.tv: Një këngëtare për të bërë fam, a duhet ta kopjon dike, apo duhet një duet me një artist muzikor me fame?

Elisa Kalaj: Këto kohra bashkpunimet jane tu pas shum suksese,, e me kopje nuk mendoj qe munden me arrit diku

Syri.tv: Aje këngëtare që e mban fjalën?

Elisa Kalaj: Po, si burrneshat thojm ne

Syri.tv: A keni bëre dikë të qaj për ty me këngët e tua?

Elisa Kalaj: Po fatkeqsisht ..

Syri.tv: Si e shihni xhelozin smundje apo si Dashuri?

Elisa Kalaj: Cdo gjë eka një kufi ,, edhe xhelozia kur ështe e tepruar eshte smundje

Syri.tv: Ju si artiste e skenës, i keni bër disa foto provokative pak të nxehta dhe pse e bëni një gjë të tille?

Elisa Kalaj: Nuk jane te gjitha fort te nxehta ,krejt jane foto normale

Syri.tv: A keni goditur ju muzikën apo muzika juve?

Elisa Kalaj: Muzika me godet cdo minut ,, e un me muziken jam në hapat e parë.

Syri.tv: Cili është reperi i endrrave tuaja që do të kishit bërë duet?
Elisa Kalaj: Reperi i “endrrave” MC KRESHA mendoj

Syri.tv: A e ke gjetur personin e zemeres, apo jeni ne pritje te ju gjeje ai juve?

Elisa Kalaj: E kam lan me mgjet ai mua


Syri.tv: Cila është makina juaj, dhe cila është shpjesia më e madhe që keni vozitur ju?

Elisa Kalaj: Per momentin eci në këmbë.
Per shpejtsi mos të flasim fare pasi që e adhuroj shume

Syri.tv: Pritet ndonjë album nga ju apo ndonjë videoklip i ri?

Elisa Kalaj: Kët kohe jam tu marr me disa cover-a qe do ti sjelli deri nga muji i ardhshem ,, e diku ma vone do sjell nji këng timen personale.

Syri.tv: Cili është mendimi juajë për Muziken komerziale?

Elisa Kalaj: Zgjedhja ma e lehte per disa nga artistat tanë …

Syri.tv: A keni ngatrruar ndonjë her këngët para dashurise tuaj apo para ndonjë simpatie?

Elisa Kalaj: Tekstet nganjiher i ngatrrojme por ska te bëj me simpatine as me  dashuri.

Syri.tv: Cfar kishe bër në qofte se nuk do të  ishe Këngëtare?

Elisa Kalaj: Nuk e kam  turp me punu edhe punë te thjeshta per mos me qenë e mvarur nga askush …

Syri.tv: Ju faliminderit Elisa që gjetët kohe të jeni pjese e portalit tone Syri.Tv.

Elisa Kalaj: Falenderit edhe juve Beni Suksese

Intervestoi: Arben Mehmeti gazetar i RTV SYRI BLUE

Grenchen: 19.03.19