Zidane flet për situatën e Bale

0
237

Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin e ‘Los Blancos’ pasi nuk gjenin hapësirat e tyre me Santiago Solarin.

Kohë të mira nuk kaluan as Marcos Asensio i cili lulëzoi me Zidanen, e as Garreth Bale.

Çështja e Bale mbetet pikëpyetja kryesore në skuadër, dhe për këtë gjë ka folur edhe trajneri francez.

“Nuk do të flas për sezonin e Bale deri në këtë pikë. Janë edhe 11 ndeshje për tu luajtur, dhe unë do të llogarisë në të” ka thënë Zidane, për ‘itv Sport’ .

Zidane kaloi kohë të artë tek Real Madrid ku fitoi tri liga të kampionëve, e pjesë e së cilave ishte edhe Gareth Bale që realizonte edhe në finale.