ZYRTARE/ Përcaktohen edhe gjysmëfinalet e mundshme në Champions League

0
197

Barcelona ka “peshkuar” Manchester United, ku një ndër përballjet më të forta në çerekfinaleve të Champions League.

Pas çifteve çerekfinaliste në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti duke përcaktuar skeletin për përballjet në gjysmëfinale dhe finale të Champions Leagues.

Fituesi i takimit Ajax – Juventus, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e takimit tjetër, Tottenham Hotspur – Manchester City.

Në gjysmëfinalen tjetër, do të takohet fituesi i Barcelona – Manchester United me fituesin e takimit Liverpool – Porto.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen me 30 dhe 1 maj ndërsa duelet e kthimit më 7 dhe 8 maj.

Ja çiftet: