Buffon nuk harron Juven: Një triumf i tillë ka diçka të jashtëzakonshme!

0
281

Në një kohë që PSG është eliminuar turpshëm nga Champions, me Buffon që ishte ndër fajtorët e mëdhenj në disfatën kundër Manchester United, Juventusi marshon dhe ka eliminuar me një fitore të madhe Atletico Madrid.

Pas ndeshjes Buffon postoi një mesazh të shkurtër në Instagram, duke uruar ish-shokët e tij:

„Përgëzime të gjithëve! Një triumf i tillë ka diçka të jashtëzakonshme dhe prekëse.

Cristiano Ronaldo mori për “dore” Juventusin duke e kualifikuar në çerekfinale të Champions Leagues