Vuçiq e pranon se është i frikësuar nga shqiptarët e Kosovës

0
215

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq është shprehur i shqetësuar me shqiptarët e Kosovës, shkruajnë mediat serbe.

Ai ka thënë se ndihet i frikësuar se ata mund të bëjnë ndonjë veprim që i dëmton popullin serb.

“Ajo që më shqetëson, është ajo që bëjnë shqiptarët në Kosovë” tha Vuçiq duke shtuar se është i frikësuar me veprimet e kosovarve.

Ai tha se qeveria serbe nuk do të lejoj asnjë sulm ndaj popullit të saj.

“Ne do të luftojmë për të mbajtur paqen” u shprehë Vuçiq.

“Ne do të jemi me njerëzit tanë në Kosovë dhe ata do të bëjnë atë që ju pëlqen” përfundoi presidenti serb.

Këto fjalë i tha gjatë vizitave të tij në bizneset serbe, si pjesë e fushatës ‘E ardhmja e Serbisë’.