Lajm i mirë për Trepçën

0
465

Ministri i i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala edhe zyrtarisht ia dorëzoi certifikatën e regjistrimit të biznesit të kombinatit metalurgjik “Trepça” ministrit të Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka.

«Tashmë gjiganti metalurgjik “Trepça” i takon edhe zyrtarisht shtetit dhe popullit të Kosovës ashtu siç i ka takuar gjithmonë», shkruan ministri në Facebook.

Kujtojmë se regjistrimi i «Trepçës», vjen pas miratimit nga Kuvendi i Kosovës javë më parë të statutit të “Trepçës”, që i hapi rrugë regjistrimit të ndërmarrjes si shoqëri aksionare, ku 80 për qind e aksioneve janë të Qeverisë së Kosovës dhe 20 për qind janë aksione të punonjësve të “Trepçës”

Është kënaqësi dhe privilegj që sot pata nderin që bashkë me zëvendëskryeministrin Dardan Gashi, ta dorëzoi certifikatën…

Gepostet von Endrit Shala am Freitag, 8. März 2019